Міжнародний семінар «Українсько-чеські різдвяні символи в традиції та сучасності»

З ініціативи кафедри слов’янської філології нашого Університету та секції україністики кафедри порівняльної слов’янської філології філософського факультету Університету імені Фрацішека Палацього в Оломоуці (Чеська республіка) 3 січня 2015 р. відбувся міжнародний семінар «Українсько-чеські різдвяні символи в традиції та сучасності».

Із вітальним словом до присутніх звернулася доцент Любов Осташ, яка підкреслила виняткову важливість подібних зустрічей особливо з огляду на проєвропейський вектор розвитку України. Розповідаючи про тенденції змін чеських традицій святкування Різдва, завідувач секції україністики, доктор філософії Радана Мерзова відзначила відмінності святкування Різдва в українській і чеській традиціях. Порівнюючи специфіку відзначення різдвяних і новорічних свят доктор філософії Уляна Холод висловила думку про те, що чехи повинні брати приклад з українців, які не комерціалізовують релігійні свята, а вкладають у них глибокий духовний зміст. Презентуючи результати наукового дослідження сучасного ставлення чеської молоді до святкування Різдва Христового, аспірантка секції україністики Університету Палацького, випускниця філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Анна Чура резюмувала: «Незважаючи на процеси наростання атеїстичних настоїв в чеському суспільстві, чехи дотримуються давніх релігійних традицій і намагаються не згубити духовне коріння нації».

Присутні акцентували увагу на спільності національно-культурних і релігійних традицій українського та чеського народів, їх схожому історичному минулому й сучасних євроінтеграційних реаліях і перспективах України.

Світлини: Олександри Чури Більше фото