Міжнародний соціологічний форум розпочав роботу у Львівському університеті

Близько 200 провідних соціологів із понад 40 університетів України обговорили форми, стратегії та чинники солідаризації суспільства під час ІХ Міжнародного Львівського соціологічного форуму, що проходив у Львівському національному університеті імені Івана Франка 30 жовтня.

Активно працювати над пошуками механізмів розв’язання актуальних проблем для українського сьогодення, а саме щодо впровадження реформ, боротьби з корупцією та євроінтеграційних процесів закликав соціологічну спільноту ректор Харківського національного університету імені В. Каразіна, Президент Соціологічної асоціації України, професор Віль Бакіров.

«Кожна наука є мертвою без дискусій, розмов та обговорень. Ми живемо в новій соціальній реальності, адже світ зазнав колосальних змін порівняно з останнім десятиліттям ХХ століття, а ми й досі намагаємось його пояснити через старі стандарти. Змінилась соціальна тканина суспільного життя і ми повинні це розуміти й пояснювати тим, хто приймає вагомі рішення для належного функціонування держави», – зазначив у вступному слові Віль Бакіров.

«Соціологія завжди була і є найдемократичнішою і найпрестижнішою наукою з точки зору суспільних наук. А отже, Міжнародний Львівський соціологічний форум є помітним явищем не лише у Львові, але й в Україні», – наголосив на значущості Форуму Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник.

«Він продовжує традиції Львівської соціологічної школи в аналізі найбільш актуальних соціальних проблем розвитку сучасного суспільства», – зазначив Ректор Володимир Мельник.

Завідувач кафедри історії та теорії соціології, заслужений професор Університету Наталія Черниш, звертаючись до учасників Львівського соціологічного форуму, зазначила, що цьогоріч вперше функціонуватиме студентська секція.

Під час пленарного засідання також відбулось нагородження учасників Форуму медалями Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за визначні заслуги в поширенні європейських цінностей.

У рамках Форуму науковці обмінялися думками та представили свої напрацювання щодо пошуку нових форм солідаризації суспільства, розглянули питання історичної пам’яті як передумови чи загрози соціальній солідарності, дослідили інноваційний досвід солідаризації суспільства, а також закцентували увагу на гуманітарних і соціальних аспектах конфлікту на сході України.

У форматі секційних засідань учасники Форуму працювали за такими тематичними напрямами: соціологічний супровід інноваційних змін в Україні, актуальні проблеми війської та воєнної соціології, гуманітарні та соціальні аспекти конфлікту на сході України.

Нагадаємо, що організаторами Форуму є кафедра історії та теорії соціології ЛНУ ім. Івана Франка спільно зі Соціологічною асоціацією України та її Львівським обласним відділенням і Науковою етносоціологічною школою професора Володими Євтуха.

У Форумі також беруть участь представники міжнародної соціологічної спільноти з Німеччини та Польщі.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото