Молоді науковці Університету провели семінар «Обдаровані, інноваційні та безпечні суспільства» в рамках проекту «Горизонт 2020»

У рамках реалізації проекту «Горизонт 2020» науковці Львівського національного університету імені Івана Франка 23 листопада 2016 року відбувся семінар на тему: «Обдаровані, інноваційні та безпечні суспільства».

Про Рамкову програму Європейського Союзу досліджень та інновацій програми «Горизонт 2020» розповіла Оксана Бутковська.

За її словами,  «Горизонт 2020» – це найбільша програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, розрахована на 2014 – 2020 роки. Програма сконцентрована на досягненні трьох головних завдань: зробити Європу привабливим місцем для першокласних науковців; сприяти розвитку інноваційності та конкурентоспроможності європейської промисловості і бізнесу, а також за допомогою науки вирішувати найбільш гострі питання сучасного європейського суспільства.

Відповідно до цих завдань, програма «Горизонт 2020» поділена на три основні напрями:

1) Передова наука, яка є відкритою для високоякісних індивідуальних та командних дослідницьких проектів в усіх галузях знань, включаючи гуманітарні;

2)  Лідерство у галузях промисловості, в яких фінансується розробка нових технологій і матеріалів, включно з ICT та космічні дослідження; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі;

3)  Суспільні виклики з широким спектром дослідницьких проектів – від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

Молоді науковці Зоряна Зазуляк і Захар Чорняк розповіли про відкриті конкурси за тематичним напрямом «Обдаровані, інноваційні та безпечні суспільства», а також про поетапну реалізацію проекту, починаючи від ідеї до її  кінцевої мети.

Світлини: Олександри Чури Більше фото