«Мова та вибори»: майстер-клас з політичної комунікації

Співзасновник та керівник ГО «Центр UA», один з ініціаторів кампанії «Новий громадянин» і «Чесно», колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук та фахівець ГО «Центр UA» Андрій Андрушків 24 квітня 2017 року провели для студентів Університету майстер-клас із політичної комунікації. Упродовж заходу гості розповіли студентам про мовне питання в Україні у час передвиборчих кампаній, специфіку функціонування мови у суспільстві і політичному житті, а також поділилися судженнями щодо ключових реформ, які необхідні нашій державі.

Олег Рибачук, зокрема, акцентував увагу на важливості комунікації між політичними структурами та суспільством. За його словами, політики і чиновники повинні завжди враховувати реакцію громадян, яку можуть викликати їхні слова. «Реакція людей на звернення політиків набагато важливіша від самих звернень», – зауважив експерт.

Також Олег Рибачук зазначив, що нинішня виборча система заважає прийти до влади компетентним людям, які можуть створити комфортні умови для розвитку нашої держави. Проте шанс для активного розвитку суспільного, політичного, економічного життя в Україні є, але для цього потрібно забезпечити належні умови у інформаційному і культурному просторі.

«Необхідно вирішити такі важливі питання, як пріоритетність української мови у прикордонних містах України та обов’язкове вивчення державної мови іноземцями, що проживають у нашій країні», – зауважив Олег Рибачук, додавши, що для того, аби українську мову вивчали у тих містах, де зараз її функціонування обмежене, державні структури повинні створювати для громадян відповідну мотивацію.

Андрій Андрушків, фахівець із комунікацій ГО «Центр UA», серед іншого наголосив на важливості боротьби з корупцією в Україні і закликав студентів обстоювати свої виборчі права як одну із основних передумов демократичних трансформацій в Україні.

«На жаль ми й досі не навчилися використовувати свою політичну пам’ять, тому і відношення партій до програм не є серйозним. Політики у своїх програмах зобов’язані чітко окреслювати майбутні плани, а громадяни – вимагати їхнього виконання», – зазначив фахівець з комунікацій.

Окрім того, Андрій Андрушків розповів про мовне питання в Україні і його репрезентацією у конкретній діяльності політичних партій.

«Державна політика повинна бути представлена конкурентними партіями, які підтримують проукраїнський напрям розвитку держави», – наголосив Андрій Андрушків.

Також у рамках майстер-класу студенти мали нагоду безпосередньо подискутувати з експертами щодо широкого кола питань застосування української мови, громадського активізму та суспільно-політичного життя нашої країни.

Світлини: Олександри Чури Більше фото