На факультеті електроніки та комп’ютерних технологій відбувся круглий стіл «Синергія: ІТ-освіта та ІТ-індустрія»

17 березня 2023 року на факультеті електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл із представниками ІТ-компаній «Синергія: ІТ-освіта та ІТ-індустрія». Подія відбулася в рамках циклу заходів, присвячених 20-річчю факультету, та мала на меті сприяти обміну думками та ідеями між IT-компаніями й освітянами, а також сприяти напрацюванню спільної стратегії подальшої роботи.

До події долучилися працівники факультету електроніки та комп’ютерних технологій, фізичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, випускники Університету, представники компаній SoftServe, GlobalLogic, Indeema, Vakoms, QA Group, EPAM, Intellias, Lviv IT Cluster та інші фахівці сфер освіти і бізнесу.

До присутніх звернувся декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала. «Захід, який ми сьогодні організували, відбувається в рамках відзначення 20-річчя нашого факультету. На зустрічі присутні компанії, з якими ми вже напрацювали тісні контакти і налагодили добру співпрацю. Сьогодні для нас усіх важливо верифікувати погляди, оцінити результати партнерства та почути думки одне одного для того, аби ми й надалі могли будувати стратегію наших відносин на довірі та взаємній користі, спільно працювали задля розвитку української освіти і науки, виховання молодого покоління компетентних фахівців», – зазначив Юрій Фургала.

В ході дискусії представники академічної спільноти та працівники ІТ-компаній обговорили низку питань, пов’язаних із якісним плануванням плідної співпраці. Зокрема, під час заходу присутні поділилися спостереженнями та думками стосовно того, як роботодавці  працюють з випускниками ЗВО та які практики можна запровадити для підготовки майбутніх фахівців до роботи в ІТ-сфері.

Важливим питанням в рамках дискусії стала підтримка навчальних закладів вдосконалення, розширення форм співпраці між Університетом та ІТ-компаніями. Зокрема, представники ІТ-бізнесу розповіли які навички та знання є найбільш важливими для роботи в компаніях та які вимоги існують до випускників і пояснили, які можливості для саморозвитку надає випускникам ІТ-сфера. Учасники круглого столу дійшли згоди, що розвиток індустрії інформаційних технологій вносить свої корективи у попит на ті чи інші компетенції та вимагає як фундаментальних знань, що пропонує університетська освіта, так і практичних навичок і досвіду, які можна здобути лише у реальному робочому процесі.

З іншого боку, учасники круглого столу шукали відповідь на питання, як компанії можуть сприяти розвитку ІТ-освіти та науково-дослідної роботи, які результати компанії вже отримали від співпраці з Університетом, та якими є метрики оцінки партнерства.

За результатами круглого столу, представники академічної спільноти та працівники ІТ-компаній дійшли висновків, що результати наявної співпраці є задовільними для усіх сторін і надалі варто не лише продовжувати партнерство Університету з ІТ-бізнесом, але й поглиблювати його. Також на думку, учасників заходу, доречним буде вибудовування нових систем спільної роботи з підготовки молоді для того, аби випускники факультету електроніки та комп’ютерних технологій максимально відповідали попиту на ринку праці у сфері інформаційних технологій.

Найважливішою в контексті майбутнього поглиблення співпраці та вдосконалення освітніх програм сторони визнали готовність до конструктивного обговорення, одним із виявів якої і став круглий стіл «Синергія: ІТ-освіта та ІТ-індустрія».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото