На фізичному факультеті відбулася Міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців «ЕВРИКА-2022»

Упродовж 18-20 жовтня 2022 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців з теоретичної та експериментальної фізики «ЕВРИКА-2022». Організаторами заходу є фізичний факультет і факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на безпекову складову, конференція відбувалась в онлайн-форматі за допомогою платформи Zoom.

Вітальним словом роботу конференції відкрив в.о. декана фізичного факультету Ярослав Чорнодольський, який, зокрема, наголосив на важливості неперервності наукового пошуку, незважаючи на російське вторгнення та інші глобальні виклики.

Окрім молодих науковців з ЛНУ ім. Івана Франка, участь у конференції взяли студенти та аспіранти із низки відомих закладів вищої освіти Києва, Львова, Запоріжжя, Харкова, Івано-Франківська, Одеси, Сум, Ужгорода, Кам’янського, Рівного, Луцька, Конотопу, а також представники закордонних наукових установ Віллербану (Франція), Валенсії (Іспанія), Женеви (Швейцарія), Берліна (Німеччина), Вроцлава (Польща), Ченстохови, (Польща), Ургенча (Узбекистан), Актобе (Казахстан), Хошиміну (В’єтнам).

Понад 80 учасників представили свої дослідження, які охоплюють широкий діапазон тем зі сфери теоретичної фізики, прикладної та експериментальної фізики, електроніки та інформаційних технологій. Зокрема, науковці обговорили проблеми квантової теорії, квантової інформатики, фізики конденсованих систем, астрофізики, методи тестування та дослідження в сучасному матеріалознавстві, технологію та інженерію наноструктурованих та сучасних матеріалів, комп’ютерну симуляцію та моделювання явищ і процесів, системи штучного інтелекту.

Після завершення наукової конференції вибрані доповіді будуть опубліковані у «Віснику Львівського університету. Серія фізична», «Журналі фізичних досліджень» та Збірнику наукових праць «Електроніка та інформаційні технології».