На хімічному факультеті відбувся Шевченківський вечір за участю Народної чоловічої хорової капели «Прометей»

22 березня 2018 року на хімічному факультеті Львівського університету з Шевченківським концертом виступила університетська Народна чоловіча хорова капела «Прометей». Організаційною частиною концерту займались заступник декана з навчально-виховної роботи Григорій Дмитрів та голова студентського профбюро Ірина Волошин. Аудиторія № 1 для цього заходу була вибрана не випадково, адже окрім «амфітеатрального» розташування глядацької зали, у аудиторії є піаніно, яке використовується не дуже часто і потребує налаштування. Відповідним фахівцем із налаштування став керівник капели Віталій Чмир, котрий надав інструменту нового звучання.

У вступному слові декан хімічного факультету, професор Ярослав Каличак зазначив, що впродовж понад 50-річної діяльності капела «Прометей» завжди вирізнялася патріотичним спрямуванням своїх концертних програм, незважаючи навіть на тоталітарні утиски.

Під час Шевченківського вечора колектив співав не тільки традиційні «Заповіт», «Думи мої», «Гей, літа орел» (соліст Роман Стасів) чи «Реве та стогне…», а ще й твори, які через складність виконуються значно рідше. Це, зокрема, хорові кантати Дениса Січинського «Дніпро реве» і Петра Ніщинського «Закувала та сива зозуля», солістами в яких виступили відповідно Віталій Чмир та аспірант історичного факультету Іван Петричак під майстерний фортепіанний супровід концертмейстера капели Олени Бондарець. Звучали також твори сучасних львівських авторів: «Не женися на багатій»  композитора Мирона Дацка та «По діброві вітер виє» в обробці одного з попередніх керівників «Прометея» Ярослава Мелеха. Музичні твори чергувалися із Шевченковою поезією, а також віршами Ліни Костенко та Івана Драча, які присвячені Великому Кобзареві. Їх натхненно  читали студент хімічного факультету Олександр Шиловських і капеляни: Володимир Луцишин, зав. геологічною лабораторією Михайло Горін та Іван Петричак.

В подячній промові декан відзначив старшого наукового працівника хімічного факультету Андрія Гориня, який відносно недавно разом з молодими викладачами з інших факультетів поповнив ряди цього знаного хорового колективу, тим самим показуючи гарний приклад іншим потенційним співакам. На підтримку слів професора Каличака керівник хору Віталій Чмир після подяки глядачам за їхні бурхливі оплески запросив до участі в капелі хлопців та чоловіків, небайдужих до співу, а дівчат та жінок на наступні концерти колективу.

Відрадно, що такі виступи Народної чоловічої хорової капели «Прометей» вже стають традиційними, адже минулого року хор дав подібний концерт у Франковій світлиці Геологічного та Біологічного факультетів. Тож сподіваємося, що так триватиме і надалі, а колективу бажаємо подальших творчих злетів!