На історичному факультеті відбувся квізо-кінолекторій до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2023 року на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся квізо-кінолекторій до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Майдан Live: спогади про дні, що нас змінили». Під час заходу студенти та викладачі історичного факультету мали змогу пригадати події, які увійшли в історію нашої держави як Революція Гідності, поділитися спогадами і думками про Майдан та переглянути фільм про Героїв Небесної Сотні. Подію організували Студентська рада та Профбюро студентів історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

Окрему увагу під час заходу учасники присвятили спогадам про Героя Небесної сотні, випускника історичного факультету Університету Богдана Сольчаника, який загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві.

Розпочав захід заступник декана історичного факультету з навчально-методичної роботи Назар Васьків. «Сьогодні як ніколи важливо говорити про події Майдану, аналізувати їх, популяризувати серед молоді. Активними учасниками Революції Гідності були студенти та працівники нашого Університету, зокрема, історичного факультету. Ці події не є завершеними, вони мають тяглість, адже наша боротьба, боротьба українського народу, досі триває», – підкреслив Назар Васьків.

До слова запросили проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимира Качмара, який детально розповів про початок та перебіг Революції Гідності в Україні загалом та у Львові зокрема, наголосивши на активній участі академічної спільноти Університету у подіях 2014-го року. «Маємо також розуміти, що не 24 лютого 2022 року, а саме після подій Євромайдану розпочалася російсько-українська війна – війна з метою знищити наш народ. Ваше покоління, яке було ще дуже юним під час Революції Гідності, сьогодні є молоддю, яка живе і навчається в складний період повномасштабної війни. Пам’ятайте, що Ви робите величезний внесок у майбутнє України – здобуваєте освіту, яка після нашої перемоги допоможе Вам збудувати сильну та успішну державу», – звернувся до студентів Володимир Михайлович.

В.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський також поділився власними спогадами про події Євромайдану і наголосив на тому, що Революція Гідності відкрила велике вікно можливостей для нашого суспільства. Так, за його словами, під час подій Майдану в нашому суспільстві зародилося таке явище як волонтерський рух, який сьогодні відіграє колосальну роль в умовах війни.

Окрему увагу Руслан Сіромський надав постаті Богдана Сольчаника, зауваживши, що той був надзвичайно цікавою, ерудованою людино, поетом, талановитим істориком. «Він був одним із тих молодих людей, які виступили проти авторитарного режиму і розпочали боротьбу за те, щоб нове покоління жило у вільній європейській державі. Те, що розпочали Герої Небесної Сотні, ми обов’язково довершимо і втілимо в життя», – додав Руслан Сіромський.

Про важливість пам’ятати імена тих, хто віддав свої життя за наше майбутнє, нагадала студентська лідерка історичного факультету Марія Шкурлатович та запросила усіх присутніх переглянути фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила».

Нагадаємо, що сьогодні, 20 лютого 2023 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, студенти, представники адміністрації, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка поклали квіти до пам’ятника Героєві Небесної Сотні, Героєві України, студентові географічного факультету Львівського університету Ігорю Костенку.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото