Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клява відвідав Наукову бібліотеку Університету

8 грудня 2021 року Наукову бібліотеку Львівського національного університету імені Івана Франка відвідав  Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Ілгварс Клява. Метою візиту було ознайомлення із діяльністю найдавнішої книгозбірні України та передача книг від Латвійської національної бібліотеки. У складі делегації також були представник Латвійського агентства інвестицій та розвитку Айнарс Межуліс, Почесний консул Латвії у Львові Володимир Гарцула та Третій секретар Посольства Латвії в Україні Едвінс Северс.

Зустріч розпочалася із екскурсії Науковою бібліотекою Львівського університету. Почесні гості мали змогу оцінити численні скарби друкованого слова, які зберігаються на полицях, оцінити інтер’єри будівлі, прикрашені символічними розписами видатних митців, а також завітати до книгосховища. В ході екскурсії директор Наукової бібліотеки Василь Кметь ознайомив гостей із історією книгозбірні та детально розповів про найцінніші фондові екземпляри.

Після цього Ілгварс Клява передав Науковій бібліотеці низку друкованих праць: книги про Латвію, її історію та культуру англійською і латвійською мовами та збірку віршів латвійської поетеси Мари Заліте «Дума про сонце», яка нещодавно вийшла у перекладі Віктора Мельника й українською мовою.

«За час перебування в Україні я сповнився приємними враженнями та позитивними емоціями. Зважаючи на свої нові повноваження, я взяв за мету ознайомитися із життям не лише столиці, але й інших регіонів та різних міст Вашої держави, зрозуміти, як ми можемо укріпити співпрацю Латвії та України. У Львові я вперше і мені дуже приємно, що сьогодні випала така чудова нагода – завітати до Наукової бібліотеки Львівського університету. Адже дуже важливо поглиблювати дружні відносини між нашими державами у сфері науки та культури. Незважаючи на те, що світ змінюється, розвиваються технології, я переконаний, що друковане слово ніколи не втратить своєї сили. Дуже важливо обмінюватись такою інформацією для того, аби краще розуміти одне одного, вчитися одне у одного та запозичувати найкраще», – наголосив  Ілгварс Клява.

Директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь висловив вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу Латвії в Україні за підтримку та продовження позитивної традиції українсько-латвійської академічної співпраці і також подарував шанованим гостям пам’ятні видання та друковані матеріали, які відображають фонди і колекції Наукової бібліотеки. Серед цінних подарунків, зокрема, – музичний диск із записом лютневої табулятури ХVІ століття та книга Анастасії Кілар, Христини Пікулицької і Світлани Булки «Воїни світла: Університет і війна», присвячена студентам і викладачам ЛНУ ім. Івана Франка, які у 2014 році свідомо стали на захист України.

«У нас із Латвією дійсно дуже гарна співпраця. Свідченням цього є вже традиційний щорічний обмін книгами із Латвійською національною бібліотекою. Також плідною є співпраця вчених нашого Університету із науковцями із Латвії за різноманітними напрямами: і в гуманітарних сферах, і в царині біології, хімії, фізики. Більше того: наша бібліотека своїми електронними ресурсами завдячує партнерству з Латвією. Тож, я щиро дякую за таку спільну роботу і вірю, що вона стане ще більш плідною», – підкреслив Василь Кметь.

Підсумовуючи зустріч, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії Ілгварс Клява висловив переконання, що співпраця між українськими та латвійськими освітніми й науковими центрами буде динамічно розвиватися у майбутньому: «Україна і Латвія – дві держави, у яких живе вільний народ, доброзичливо налаштований один до одного. Я хочу, щоб наша співпраця була теплою і продуктивною. Наші двері завжди відкриті, ми зацікавлені у напрацюванні тісної комунікації між університетами і бібліотеками України та Латвії».