Наукові перемоги студентів юридичного факультету

Студенти юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка активно утверджують високе реноме Львівської правничої школи на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Цьогоріч шестеро студентів-юристів стали призерами Всеукраїнського конкурсу наукових робіт.  Ще дві студентки здобули перше місце у конкурсі-стажуванні у межах IV International Scientific Congress Society of Ambient Intelligence 2021.

Зокрема, перше місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Цивільне та сімейне право» виборола студентка юридичного факультету Ірина Горохівська. На конкурсі, який відбувався в Одеській юридичній академії, Ірина презентувала наукове дослідження «Охорона прав інтелектуальної власності у сфері індустрії моди» (науковий керівник – асистент Максим Суханов). У своїй роботі студентка дослідила поняття фешн-права, правовий статус суб’єктів правовідносин та правовий режим об’єктів охорони у сфері моди, питання форм та способів захисту у країнах прецедентної та континентальної правової системи, а також проблеми правового регулювання відносин у фешн-індустрії. Роботу Ірини заслужено визнали найкращою, адже українське законодавство не встигає за стрімким розвитком креативної індустрії та її трендами, а відтак захист права інтелектуальної власності у фешн-індустрії є актуальним питанням для дослідження.

На тому ж таки конкурсі тріумфувала ще одна студентка юридичного факультету Анна Габа із темою дослідження: «Цивільно-правові аспекти права на трансплантацію» (наукова керівниця – доцентка Наталія Квіт). Журі конкурсу відзначило дослідження студентки дипломом ІІІ ступеня. У своїй роботі Анна дослідила місце права фізичної особи на трансплантацію в системі особистих немайнових прав, проаналізувала правовий режим об’єктів та правовий статус суб’єктів трансплантації, описала проблеми правового регулювання окремих видів трансплантації, а саме використання штучних та клонованих органів, фетальних матеріалів, а також вирощення органів із застосуванням стовбурових клітин.

Ще один диплом І ступеня виборов студент-юрист Олег Голєв із науковою роботою «Розуміння людської гідності у рішеннях Конституційного Суду України та Європейського Суду з прав людини». Перше місце студент здобув у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за спеціальністю «Право», який відбувся в Запорізькому національному університеті. У роботі, яку студент підготував під керівництвом професорки Олени Бориславської, автор дослідив розуміння людської гідності у рішеннях Конституційного Суду і Євросуду та виявив спільні і відмінні підходи до її тлумачення. З цією метою студент порівняв доктринальні підходи до розуміння людської гідності у практиці Конституційного Суду та Євросуду, а також дослідив та порівняв позиції Конституційного Суду та Євросуду щодо практичних аспектів охорони та захисту людської гідності.

Друге місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за спеціальністю «Право», який відбувся в Запорізькому національному університеті, посіла Ярина Нечипорук. Під керівництвом Олени Бориславської студентка юридичного факультету підготувала дослідження «Інститут конституційної скарги в Україні: проблеми запровадження та функціонування». У роботі проаналізовано правове регулювання конституційної скарги в українському законодавстві, з’ясована статистика прийнятності та неприйнятності конституційних скарг за останні роки; проведений аналіз рівня обізнаності з функціонуванням інституту конституційної скарги в Україні. Авторка звернула увагу на низький рівень ознайомленості громадян з функціонуванням інституту конституційної скарги, запропонувала шляхи покращення статистики неприйнятності. Цікаво, що в рамках дослідження  студентка створила  чат-бот «Перевірка конституційної скарги» у месенджері «Телеграм», яким може скористатись як суб’єкт подання конституційної скарги, так і будь-хто інший, хто бажає переглянути вимоги до конституційної скарги у зручному форматі.

         Всеукраїнський конкурс наукових робіт зі спеціальності «Кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право» відбувався в Національному авіаційному університеті. У цьому інтелектуальному змаганні диплом ІІІ ступеня виборола Алісія Дерев’янко із науковою роботою «Ґендерно-обумовлене насильство: проблеми кримінально-правового захисту людини». У своїй роботі, підготовленій під керівництвом доцентки Ірини Сень, студентка сформувала єдине розуміння понятійного апарату ґендерно-обумовленого насильства та виокремила основні проблеми в забезпеченні правового захисту потерпілих осіб, а також запропонувала основні кроки для вирішення проблем притягнення до кримінальної відповідальності за ґендерно-обумовлене насильство.

Також диплом ІІІ ступеня виборов студент-юрист Назарій Матвіїв. На Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право», який відбувся в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, Назарій презентував дослідження «Державне фінансування політичних партій в Україні». Роботу студент підготував під керівництвом доцента Олега Ільницького. У дослідженні Назарій вивчив досвід інших країн у сфері фінансування політичних партій, визначив можливості, доцільність та реальність його застосування в Україні, проаналізував чинне законодавство України та його реальний вплив на суспільні відносини. На основі аналізу матеріалів автор сформулював висновки щодо ухвалення раціонального-аргументованого та оптимального рішення, яке дозволить покращити дотримання демократичних цінностей та принципів парламентаризму в Україні.

Ще одну яскраву перемогу здобула команда Лабораторії практичного права «Юридична клініка» ЛНУ ім. Івана Франка у складі студенток 4-го курсу Анастасії Тихоньокої та Софії Буній. Студентки вибороли І місце у Конкурсі-стажуванні IV International Scientific Congress Society of Ambient Intelligence 2021. Зайнявши перше місце у змаганнях, наша команда отримала сертифікати на проходження міжнародного студентського стажування «Corruption and its ifluence on Human Rights» (1 ECTS кредит), а також Сертифікат на проходження оплачуваної програми  стажування «GoPro» за правовим напрямом на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Щиро вітаємо студентів юридичного факультету та їхніх наукових керівників з перемогами і бажаємо їм нових успіхів у всіх планах і починаннях!