Науковці Університету отримали премії Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради

10 листопада 2017 року у приміщенні Будинку вчених відомим і молодим науковцям Львівщини вручили обласні премії за значні досягнення у галузі науки. Відзнаку отримали вчені, дослідження яких сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі. Приємно, що цьогоріч 22-є науковців ЛНУ ім. Івана Франка удостоєні почесної нагороди Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради.

Звертаючись до учасників заходу, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що розвиток освіти й науки є визначальним для Львівщини й України загалом.

«Життєвий поступ визначає інтелект, який коштує дуже дорого. Ви є інтелектуальною елітою, майбутнім Львівщини, України і Європи», – наголосив Олег Синютка.

«Вручення обласних премій вченим – це почесна і надзвичайно приємна місія. Адже це означає, що в нас є високі наукові досягнення, люди, якими ми можемо пишатися та великий науковий потенціал», – зазначив під час урочистостей перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Надалі представники місцевої влади вручили премії провідним науковцям і молодим ученим Львівщини, серед яких і представники ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, відзнаки отримали:

Доктор історичних наук, професор кафедри етнології історичного факультету Михайло Глушко;

Доктор історичних наук, завідувач кафедри теорії і практики журналістики факультету журналістики, професор Іван Крупський;

Доктор  біологічних  наук,  завідувач кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету,  професор Володимир Манько;

Аспірант 3 року навчання кафедри математичного моделювання соціально-економічних процесів факультету прикладної математики та інформатики Роман Бігун.

Доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Назар Бобечко;

Кандидат філологічних наук, асистент кафедри українського прикладного мовознавства філологічного факультету Оксана Бутковська;

Доктор економічних наук, доцент кафедри банківського і страхового бізнесу економічного факультету Уляна Владичин;

Кандидат економічних наук, доцент кафедри державних та місцевих фінансів факультету управління фінансами та бізнесу Юрій Голинський;

Молодший науковий співробітник кафедри фізичної та колоїдної хімії хімічного факультету Юлія Горбенко;

Асистент кафедри міжнародного права факультету міжнародних відносин Михайло Грабинський;

Кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму географічного факультету Ірина Жук;

Кандидат педагогічних наук, асистент кафедри загальної та соціальної педагогіки факультету педагогічної освіти Христина Калагурка;

Асистент кафедри теорії оптимальних процесів факультету прикладної математики та інформатики Ольга Ковальчук;

Аспірант 3 року навчання кафедри сенсорної і напівпровідникової електроніки факультету електроніки та комп’ютерних технологій Олег Кравець;

Кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник кафедри теоретичної фізики фізичного факультету Андрій Кузьмак;

Кандидат наук із соціальних комунікацій, асистент кафедри нових медій факультету журналістики Юліана Лавриш;

Кандидат хімічних наук, докторант кафедри органічної хімії хімічного факультету Назарій Походило;

Кандидат хімічних наук, науковий співробітник кафедри неорганічної хімії хімічного факультету Іван Тарасюк;

Кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології історичного факультету Роман Тарнавський;

Аспірант 3 року навчання кафедри механіки механіко-математичного факультету Василь Хома;

Аспірант 1 року навчання кафедри механіки механіко-математичного факультету Наталія Штаюра;

Доктор економічних наук, доцент, професор кафедри менеджменту економічного факультету Зорина Юринець.

По завершенні урочистого нагородження голова Західного наукового центру НАН України і МОН України, академік НАН України Зіновій Назарчук наголосив на численних проблемах, перед якими постає сучасна наука, й зазначив, що премії є вагомою підтримкою і стимулом для вчених Львівщини.

Лауреат премії, доктор  біологічних  наук,  завідувач кафедри фізіології людини і тварин біологічного факультету,  професор Володимир Манько, звертаючись до присутніх, віддав належне науковим традиціям Львівського університету і наголосив на необхідності якнайбільшої підтримки науки зі сторони держави: «Сучасні біологічні дослідження є супердорогими. Без підтримки держави ми не зможемо їх проводити у найближчому майбутньому. Ваша допомога завжди є доречною. Згодом прийдуть гранти, велике фінансування від різноманітних фондів на наукові дослідження, і ваші видатки окупляться для держави сторицею».

«Вже четвертий рік країна перебуває у стані війни. Сотні героїв – справжній патріотів України – загинули на східному фронті. Але розвиток науки тут, у тилу, потрібний не лише для самої науки, він утверджує авторитет України в світі і прискорює нашу перемогу», – також зазначив Володимир Манько.