Науковці університету представили Україну на Міжнародній  конференції з хімії твердого тіла перехідних елементів

14-17 червня 2022 року відбулася Міжнародна конференція з хімії твердого тіла перехідних елементів (International Conference on Solid Compounds of Transition Elements), яка цього року зібрала науковців зі всього світу у місті Бордо (Франція). Це один із найавторитетніших форумів у галузі, який вперше був проведений у 1965 році у Франції. З 1965 по 2022 рік конференцію було організовано 23 рази та відбувалася вона в таких державах як Австрія, Велика Британія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Франція, Швейцарія та Швеція.

Тематика наукових сесій цьогорічного форуму стосувалася актуальних питань сучасного матеріалознавства, зокрема, термоелектриків, магнетокалориків, акумуляторів, каталізаторів, а також теоретичних та прикладних аспектів хімії твердого тіла. Загалом очну участь у роботі конференції взяли понад 100 науковців. Географія учасників охоплювала 18 країн в т.ч. з Європи, Індії, Китаю, Японії, Канади та США.

За ініціативою проректора з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академіка НАН України, професора Романа Гладишевського, який є членом наукового комітету цієї конференції, Україну представляла делегація працівників кафедри неорганічної хімії, зокрема доцентки Оксана Заремба, Наталія Муць, Світлана Пукас та аспірантка Ліана Зінько. На конференції вони не лише презентували результати власних експериментальних досліджень, взяли участь у наукових дискусіях, а й поглиблювали міжнародну співпрацю та вибороли право на проведення ювілейної, 25 Міжнародної конференції з хімії твердого тіла перехідних елементів у 2026 році у Львові. Львівський університет підготував заявку на організацію та проведення конференції спільно з Львівським конференц-бюро Львівської міської ради.

Більше фото