26 травня 2021 року відбулася сесія Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України.

Як ідеться на порталі Національної академії наук, до нинішніх виборів Президія НАН України оголосила 33 вакансії академіків і 76 вакансій членів-кореспондентів за 97-ма спеціальностями. Президент НАН України Анатолій Загородній відзначив, що в основу розподілу вакансій за відділеннями та визначення спеціальностей було покладено прагнення забезпечити пріоритетний розвиток фундаментальних наук, передусім на тих напрямах, де українські вчені мають результати світового рівня.

У Національній академії наук також додають, що вибори викликали значний інтерес наукової громадськості. Так, на 32 вакансії академіків було висунуто і зареєстровано 79 претендентів, тобто два з половиною на одне місце, на 76 вакансій членів-кореспондентів – 287 претендентів або майже чотири на одне місце.

За підсумками таємного голосування дійсним членом (академіком) Національної академії наук України по Відділенню хімії обрали проректора з наукової роботи Львівського університету, члена-кореспондента НАН України, доктора хімічних наук, професора Романа Гладишевського.

Директора Астрономічної обсерваторії Львівського університету, доктора фізико-математичних наук, професора Богдана Новосядлого обрали членом-кореспондентом НАН України по Відділенню фізики та астрономії НАН України.

Щиро вітаємо Романа Євгеновича Гладишевського та Богдана Степановича Новосядлого з надзвичайно високим визнанням їхньої наукової діяльності! Бажаємо подальших успіхів у справі розвитку української освіти та науки!