Науковий семінар на факультеті електроніки

26 травня 2015 року на факультеті електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся науковий семінар, присвячений 85-ій річниці від дня народження професора Вадима Григоровича Савицького.

«Сьогодні ми зібралися для того, аби вшанувати Вадима Григоровича Савицького – видатного вченого в галузі хімії і фізики, який присвятив значну частину свого життя науці. Професор багато років був наставником і вчителем для всіх нас, а відтак сьогодні тут зібралися представники різних поколінь: і ті, хто знав його особисто, і молодь. Це свідчить про те, що його справа продовжується і є важливою для усіх нас», – зазначив у вступному слові декан факультету електроніки, професор Ігор Половинко.

Привітав учасників семінару член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи Університету, професор Роман Гладишевський: «Вітаю усіх із цією чудовою подією в житті університетської спільноти – семінаром пам’яті професора Вадима Григоровича Савицького. За останніх півроку на факультеті електроніки відбувається вже третій такий захід. Попередні два були присвячені пам’яті професора Миколи Григоровича Максимовича та професора Романа Васильовича Луціва. Це відомі імена не тільки у Львівському університеті, але й у Львові, Україні та світі». «Найближчим часом в Університеті буде створено інтерактивну базу «Відомі імена вчених Львівського університету». І, без сумніву, Вадим Григорович Савицький буде серед них», – запевнив Роман Євгенович.

У своєму виступі проректор з наукової роботи зазначив, що сьогодні для країни загалом й Університету зокрема пріоритетною є оборонна промисловість і розробка матеріалів подвійного призначення. А відтак, потрібно активно працювати над фундаментальними дослідженнями, адже без них не буде прикладної науки.

Під час пленарного засідання семінару учасники розповіли про основні віхи біографії видатного вченого-фізика, доктора фізико-математичних наук Вадима Савицького, зазначивши, що вся наукова діяльність професора завжди була пов’язана зі Львівським університетом. Саме тут він пройшов шлях від студента до видатного науковця, провів низку наукових досліджень, зокрема із хімії та фізики і став лауреатом Державної премії в галузі науки і техніки. Вадим Савицький активно співпрацював з іноземними вченими, здійснював науково-педагогічну діяльність на фізичному факультеті, був керівником Інституту прикладної фізики. Продовжуючи традиції академічного спілкування, співпрацював із Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та Дрогобицьким педагогічним університетом імені Івана Франка.

Упродовж своєї наукової діяльності професор Вадим Савицький видав 300 праць. Під його керівництвом захищено понад 20 кандидатських дисертацій та одна докторська.

Як зазначив у своїй доповіді доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри радіоелектронних і комп’ютерних систем факультету електроніки Університету Любомир Монастирський, «час повертає нам тих, кого ми втратили, через мудрість і спогади».