Науковиці Гербарію Львівського університету відвідали Інститут Дендрології Польської академії наук

Впродовж 17-26 листопада 2024 року працівниці Гербарію Львівського національного університету імені Івана Франка к.б.н. Христина Скрипець та к.б.н. Марія Сенів взяли участь у науковому стажуванні в Інституті Дендрології Польської академії наук в Курнику (Instytut Dendrologii PAN), що відбулось в рамках проєкту «Деревні субальпійські та альпійські рослини у Східних Карпатах України» під керівництвом проф., д-ра габ. Адама Боратинського (відділ Біогеографії та Систематики).

Основною метою стажування було оформлення матеріалів щодо розповсюдження субальпійських та альпійських видів рослин у Східних Карпатах (в межах України). На цій підставі буде проведено екологічний аналіз середовища їхнього поширення та здійснено оцінку ступеня загрози їхнім потенційним оселищам. Результатом цієї співпраці буде підготована публікація, в якій оцінюється вплив клімату на комплекс субальпійських та альпійських видів у Східних Карпатах в Україні.

Під час стажування науковцям вдалося отримати наукові настанови від проф., д-ра габ. Адама Боратинського, познайомитись з літературними матеріалами, попрацювати у Гербарії Інституту Дендрології (керівник проф., д-р габ. Домінік Томашевскі). Також учасниці прослухали семінар проведений д-ром Лукашом Валасом про методику розробки картографічного матеріалу та молекулярно-генетичних досліджень в межах наукової співпраці.

У відділі Екології д-р габ. Олена  Блінкова ознайомила з різними напрямами наукових досліджень, пов’язаних з причинами та наслідками біологічних інвазій дерев і кущів, впливом глобальних змін клімату на функціонування лісових екосистем та іншими важливими темами.

У відділі Біології Розвитку  проф., д-р габ. Павел Хмєляж розповів про  методи збереження генетичних ресурсів дуба за допомогою нових технологій (кріоконсервація та культура in vitro).

У відділі Симбіотичних Зв’язків проф., д-р габ. Maрiя Рудавска поділилась досвідом роботи з різноманітністю ектомікоризних грибних угруповань у лісових екосистемах.

Також під час стажування дослідниці ознайомилися з матеріальною базою лабораторій Інституту Дендрології ПАН, відвідали другий за величиною у світі Арборетум Курніцкі, обмінялись досвідом роботи у Гербарії Природничого університету в Познані (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) і з проф., д-р габ. Збігнєвом Целька на кафедрі Систематики і Ботаніки Середовища Університету ім. Адама Міцкевича в Познані (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Працівниці Гербарію ЛНУ ім. Івана Франка висловлюють подяку усьому колективу Інституту Дендрології ПАН, і особливу – проф., д-р габ. Адаму  Боратинському та директору Інституту проф., д-р габ. інж. Анджеєві M. Ягодзінському, без підтримки яких це стажування було б неможливим. Дякуємо за плідну і приємну співпрацю, за теплий прийом, велику кількість цінної інформації та отриманого досвіду.

 

Більше фото