Науковий парк Львівського університету поділився своїми напрацюваннями з науковцями українських ЗВО

6 грудня 2024 року в Музеї історії Львівського університету відбулась зустріч представників Національного університету «Чернігівська політехніка» і Київського національного університету технологій та дизайну із адміністрацією Львівського національного університету імені Івана Франка та керівництвом Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво».

Участь у заході зі сторони ЛНУ ім. Івана Франка взяли проректор з наукової роботи Роман Гладишевський, директор Наукового парку Назар Демчишак, зі сторони НУ «Чернігівська політехніка» – проректор з наукової роботи Анатолій Приступа, завідувачка кафедри економіки, обліку і оподаткування Жанна Дерій, доцент кафедри електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій Сергій Степенко. Від Київського національного університету технологій та дизайну до зустрічі долучилися директорка Науково-дослідного інституту економіки Вікторія Маргасова та декан факультету управління та бізнес-дизайну Марʼяна Шкода.

Метою зустрічі стала презентація діяльності Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво», а також обговорення співпраці у галузі інновацій та науково-дослідної діяльності між установами.

Насамперед до присутніх звернувся проректор Роман Гладишевський, детально розповівши про структуру та наукову діяльність Львівського університету. «Львівський університет є класичним за своєю суттю, втім він вдало поєднує давні академічні традиції і творення інноваційних досліджень. Зокрема, в Університеті функціонує 19 факультетів, освіту здобувають 25 000 студентів, є сім об’єктів, які становлять Національне надбання України», – підкреслив Роман Євгенович та розповів про наукову цінність таких об’єктів, а також про динаміку відкриття інноваційних лабораторій, активну діяльність студентських організацій тощо.

Надалі Назар Демчишак презентував присутнім роботу Наукового парку, розповівши про його структуру, актуальні дослідження, основні досягнення та ідеї подальшого розвитку. «Пріоритетами Наукового парку є розроблення і комерціалізація технологій виробництва інноваційної продукції, зокрема подвійного призначення, підтримка стартапів та співпраця зі сектором креативних індустрій, участь у реалізації проєктів розвитку біоекономіки, співпраця з ІТ-компаніями з метою реалізації спільних ініціатив, зокрема, актуальних в умовах війни», – зазначив Назар Демчишак та додав, що в цьому списку також є участь у заходах та проєктах, спрямованих на підвищення інформаційної та кібербезпеки суспільства, експертиза та лабораторні дослідження, робота над проєктами у сфері захисту культурної спадщини і культурних цінностей, соціогуманітарні ініціативи, просвітницькі проєкти у сфері бізнесу і підприємництва, інформаційної та медіаграмотності, наукові і культурно-освітні заходи, орієнтовані на розвиток ініціатив Наукового парку.

На завершення зустрічі присутні обмінялися думками, які сприятимуть подальшому розвитку науково-інноваційної екосистеми університетів, обговорили кроки можливої співпраці та реалізацію спільних ініціатив.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото