Науковий семінар “Європейська інтеграція України: сценарії та виклики”

18 травня 2022 року за сприяння Представництва ЄС в Україні та в рамках святкування Дня Європи – 2022 в онлайн-форматі відбувся науковий семінар “Європейська інтеграція України: сценарії та виклики”. Співорганізаторами події стали Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, Інформаційний центр Європейського Союзу, Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій (Центр досконалості Жана Моне), а також Варшавський університет, факультет політичних наук та міжнародних відносин і Європейський Центр.

Відомі українські та польські експерти, вчені, політологи, фахівці з міжнародного права розглянули майбутнє України в контексті її членства в Європейському Союзі та проаналізували перспективи і ймовірні виклики цього процесу.

Заступниця декана з питань розвитку англомовних програм факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету доктор габілітований Дорота Гайдріх привітала учасників семінару від імені декана факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету  доктора габілітованого Даніеля Пшастека та наголосила на важливості таких заходів для українсько-польської співпраці загалом та двостороннього співробітництва між Варшавським та Львівським університетами.

На відкритті семінару виступили також декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Надзвичайний та Повноважний Посол, професор Маркіян Мальський, завідувачка кафедри країнознавства та міжнародного туризму факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, координаторка Інформаційного центру, професорка Наталія Антонюк, завідувач кафедри європейського права, професор Михайло Микієвич, які привітали учасників семінару від Львівського університету та розповіли  про тривалість відносин між двома університетами, зокрема в напрямі європейських студій, наголосивши на важливості цих досліджень.

Під час експертного обговорення доповідачі обговорювали особливості процесу приєднання до ЄС, сприйняття євроінтеграційних процесів у Європі та поза межами Європи і вплив агресивної війни Росії проти України на політичні процеси у Європі і у світі. Так, директор Європейського Центру Варшавського університету, професор  Каміль Зайончковський проаналізував вплив війни на майбутній світовий порядок, наголосивши на потребі пошуку альтернативних моделей світового порядку. Професор кафедри стратегічних досліджень та міжнародної безпеки факультету політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету, професор факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Анджей Шептицький  поділився міркуваннями на тему “Європейська перспектива України та війна з Росією”. Керівник проєкту «Інформаційна підтримка мережі ЄС», доктор Денис Черніков, привітав учасників семінару від імені Представництва ЄС в Україні, розповівши про допомогу ЄС для України та окреслив ймовірні сценарії приєднання України до ЄС.

Почесний професор, запрошений професор Варшавського університету, професор Центру стратегічних досліджень, Університет Вікторії Веллінгтона (Нова Зеландія) Роберто Рабель зосередив увагу на оцінці відносин між Україною та ЄС з поза меж цього регіону та показав глобальну перспективу і підтримку України. Уповноважений декана з питань міжнародного співробітництва та міжнародних дослідницьких проектів, керівник кафедри регіональних та глобальних студій факультету політології та міжнародних відносин Варшавського університету, професор Якуб Зайончковський, наголосив на значенні освіти та науки у зміцненні відносин між державами та регіонами. Доцентка факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка Маріанна Гладиш  розповіла про розвиток концепції стійкості в ЄС та Україні. Натомість доцентка факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця проєкту EUCPASU, гостьовий лектор Варшавського університету Оксана Краєвська зосередилася на аналізі викликів та перспектив інтеграції України та ЄС на шляху до повноправного членства.

Захід модерувала доцентка кафедри європейського права факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, керівниця Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» Оксана Головко-Гавришева.

Відеозапис семінару можна переглнути за посиланням.