Онлайн-зустріч з абітурієнтами на факультеті іноземних мов

В рамках циклу дистанційних зустрічей «Вступ – 2020 online» 23 квітня 2020 року на факультеті іноземних мов відбулася профорієнтаційна зустріч з майбутніми абітурієнтами. Зі школярами поспілкувалися багаторічний декан факультету іноземних мов, професор кафедри міжкультурної комунікації та перекладу Володимир Сулим, заступниця декана з міжнародної співпраці, доцентка кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів Ольга Іващишин, студентка факультету Вікторія Піка, відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський та спеціальний запрошений гість – випускник факультету, директор Львівського Органного залу Тарас Демко. Модерувала захід працівниця Відділу маркетингу та комунікації Анна Янчук.

Професор Володимир Сулим розповів учасникам вебінару про історію створення факультету, його склад і структуру. Професор зазначив, що історія викладання іноземних мов у Львівському національному університеті імені Івана Франка має давні традиції. Проте, факультет у його сучасному вигляді утворено в 1950 році. Відтак цьогоріч факультет іноземних мов відзначає своє 70-річчя. Володимир Трохимович зауважив, що сьогодні у складі факультету функціонують дев’ять кафедр – кафедра англійської філології, кафедра іноземних мов для гуманітарних факультетів, кафедра іноземних мов для природничих факультетів, кафедра класичної філології, кафедра міжкультурної комунікації та перекладу, кафедра німецької філології, кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, кафедра світової літератури, кафедра французької філології.

Володимир Трохимович представив школярам презентацію про діяльність факультету. Професор зазначив, що першочерговим на факультеті є розвиток наукового потенціалу, підтримка сучасних інноваційних традицій, забезпечення високоякісних освітніх стандартів і підготовка висококваліфікованих кадрів. Володимир Сулим презентував старшокласникам освітні програми, за якими здійснюють підготовку бакалаврів – «035 Германські мови та літератури, (переклад включно) перша – англійська: англійська та друга іноземні мови і літератури», «035 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська: переклад (англійська та друга іноземні мови)», «035 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька: німецька та англійська мови і літератури», «035 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька: переклад двох іноземних мов та міжкультурна комунікація», «035 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька: французька та англійська мови і літератури», «035 Романські мови та літератури (переклад включно), перша – іспанська: іспанська та англійська мови і літератури», «035 Класичні мови та літератури (переклад включно)».

Володимир Сулим розказав майбутнім абітурієнтам про потужні міжнародні зв’язки факультету, організацію співпраці з провідними університетами світу, окреслив основні завдання факультету. Професор зазначив: «Львівський національний університет імені Івана Франка чітко визначив орієнтири на входження в освітній та науковий простір Європи, реалізація яких потребує модернізації освітньої діяльності у контексті європейських вимог. Для досягнення цієї мети факультет іноземних мов здійснив чимало змін, в основу яких покладено базові принципи та вимоги Болонської декларації. Це, передовсім, зміни пов’язані зі створенням нових освітніх стандартів, оновленням навчальних програм, створенням сучасних підручників та посібників, навчально-дидактичних матеріалів європейського формату, які забезпечують цілісність системи викладання, засвоєння та застосування знань з іноземних мов у різних ділянках суспільного життя».

Володимир Трохимович відповів на запитання старшокласників, яких виявилося чимало. Зокрема школярі цікавилися організацією навчального процесу, відмінностями між освітніми програми, навчанням за кордоном, програмами подвійного диплому тощо.

Традиційно дистанційну консультацію щодо проведення вступної кампанії школярам надав відповідальний секретар приймальної комісії Юрій Еліяшевський. Юрій Ігорович наголосив, що зовнішнє незалежне оцінювання неодмінно відбудеться, проте терміни його проведення пов’язані з датою завершення карантину. Юрій Еліяшевський зауважив, що відповідно до розроблених Міністерством освіти і науки України сценаріїв, проведення основної сесії ЗНО припадатиме на 25 червня – 17 липня або ж на 17 серпня – 4 вересня, залежно від дати завершення карантину. Юрій Еліяшевський підкреслив, що вступна кампанія і зарахування до закладів вищої освіти відбудуться виключно за результатами проведення ЗНО.

Про міжнародну співпрацю факультету розповіла заступниця декана Ольга Іващишин. Ольга Михайлівна поділилася інформацією про зарубіжних партнерів факультету, розказала про міжнародні видавничі проєкти та програми навчання і стажування за кордоном, зокрема «Еrasmus +». Ольга Іващишин також відзначила міжнародну наукову діяльність студентів та викладачів, міжнародну академічну мобільність, зустрічі з іноземними гостями  та інші заходи, які відбуваються на факультеті.

Спогадами про навчання на факультеті поділився його випускник, директор Львівського Органного залу, директор Галицького музичного товариства Тарас Демко. Випускник розповів про свій досвід навчання на факультеті, розказав про перший модуль, першу двійку і першу стипендію. Тарас Демко підкреслив, що йому «Університет дав багато цінних навиків, зокрема «вміння і потребу вчитися, важку залежність вивчати не менше п’яти нових слів щодня, заклав розуміння рівності і поваги». Випускник побажав майбутнім абітурієнтам знайти себе в житті, опанувати омріяний фах і наголосив: «Беріть участь у всьому, що можете осягнути, сприймайте проблему як виклик, подорожуйте, знайомтеся, закохуйтеся, адже у цьому стані неспокою з Вами точно станеться щось захопливе».

Перед учасниками вебінару також виступила студентка другого курсу Вікторія Піка. Студентка розповіла про діяльність профспілкової організації та студентського самоврядування, які займаються організацією дозвілля на факультеті, забезпечують захист інтересів студентства. Вікторія запросила молодших колег вступати до Львівського університету, аби долучитися до великої родини факультету іноземних мов і провести найкращі роки свого життя саме у Львові.

Нагадаємо, що кваліфіковану дистанційну консультацію щодо вступу до Університету можна отримати, надіславши свої запитання на електронну адресу pkunivlv@lnu.edu.ua або звернутися за контактними телефонами, розміщеними на сторінці приймальної комісії https://admission.lnu.edu.ua/admission-board/contacts. Розклад майбутніх зустрічей можна переглянути за посиланням https://admission.lnu.edu.ua/useful-information/open-days.