21 травня 2022 року в Львівському національному університеті імені Івана Франка завершилося навчання на двох модулях програми підвищення кваліфікації «English-language Academic Communication» / «Англомовна академічна комунікація» для науково-педагогічних працівників та адміністрації закладів вищої освіти, попереду – останній третій модуль English as a Medium of University Instruction and Teaching / «Англійська як мова викладання та навчання в університеті».
У програмі беруть участь декани, професори та доценти 18 факультетів Львівського університету, а також професори Києво-Могилянської академії, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.
Навчальна програма відбувається за грантової підтримки Дому Європи та у співпраці з лекторами-професорами Бристольського університету (Велика Британія), Штутгартського університету (Німеччина), Жешувського університету (Польща) та Західного університету Тімішоари (Румунія). Завдяки цій спільній ініціативі, Центр англомовної академічної та крос-культурної комунікації нашого Університету проводить першу програму такого зразка в Україні, яка стала унікальною за своєю структурою та змістовим наповненням.
Лекції та майстерні відбуваються виключно англійською мовою, усі учасники мають доступ до спеціально розроблених матеріалів та методичних довідників, а також працюють в індивідуальному форматі з тьюторами. Керівник програми Ірина Одрехівська наголошує, що новаторський профіль також проявляється в комплексній методиці активного навчання, яка включає аналіз та розвиток в діалогічному форматі актуальних практик англомовного академічного спілкування, а також авторське написання різножанрових текстів у спеціалізованих академічних ділянках.
Як зазначила під час своєї лекції голова Фундації міжнародних програм, віцедиректорка Центру академічної комунікації та розвитку Бристольського університету, професорка Елізабет Аллен, така програма створює стратегічну платформу для освітньої дипломатії України у сучасному світі, тому важливо, що Львівський університет взяв на себе цю відповідальність.
Нагадаємо, що навчання на програмі розпочалося 15 квітня 2022 року. У її відкритті взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник та декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, які закцентували на вагомості такої програми для стимуляції розвитку англомовних курсів і підвищення конкурентноздатності освітніх програм Університету на міжнародному рівні.
В рамках третього модуля, 28 травня для учасників програми проведе лекцію та практичні майстерні про особливості викладання англомовних освітніх курсів професорка Штутгартського університету Гретхен Хойнаскі-Герберс. Після успішного завершення програми учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації (6 кредитів ЄКТС).
Детальніше про програму можна дізнатися за покликанням.