Освітньо-наукова програма «Хімія» Львівського університету стала першою «зразковою» програмою в Україні серед природничих наук

8 вересня 2020 року відбулося засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, під час якого освітній програмі 102 «Хімія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, доктор філософії, Львівського національного університету імені Івана Франка присвоїли зразковий рівень акредитації. Це дозволило освітній програмі «Хімія» стати першою взірцевою серед усіх освітніх програм України у галузі знань 10 «Природничі науки».

Зразковий рівень акредитації присвоюють тій програмі, яка має інноваційний та взірцевий характер.

Під час засідання члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти високо оцінили освітню програму «Хімія» ЛНУ ім. Івана Франка, погоджуючись із висновками експертної групи та галузевої експертної ради галузі знань 10 «Природничі науки». Зокрема, заступниця голови агентства Олена Єременко наголосила, що на хімічному факультеті є «унікальний досвід і в організаційному, й у науковому підходах, який не лише відповідає вимогам часу, але й перевищує ці вимоги». Також Олена Володимирівна відзначила активну інтернаціоналізацію наукового процесу на факультеті.

Член національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артем Артюхов наголосив на потужній матеріальній базі, яка дозволяє студентам хімічного факультету успішно опановувати фах.

Гарант освітньої програми «Хімія» Роман Гладишевський зазначає, що використання досвіду іноземних закладів освіти дозволило сформувати справді унікальну освітньо-наукову програму: «Наш досвід базується на безпосередній участі працівників хімічного факультету в освітньому і дослідницькому процесах за кордоном. Нам вдалося повернути до Львівського університету низку вчених, котрі досягли успіху в науковій сфері в провідних інтелектуальних центрах світу, працювали там тривалий період, захищали дисертації, а зараз успішно реалізують свій потенціал у Львові. Відтак, наш досвід зараз переймають навіть наші закордонні партнери».

Також Роман Гладишевський відзначає інноваційний формат вивчення окремих дисциплін та важливість залучення до освітнього процесу іноземних лекторів.

«Аспіранти-хіміки частину досліджень проводять за кордоном – в рамках співпраці з провідними світовими науковими установами, або за рахунок ґрантів», – розповідає Роман Євгенович, окреслюючи освітні та наукові можливості, які отримують молоді вчені хімічного факультету.

Студенти та аспіранти хімічного факультету мають вільний доступ до надсучасного наукового обладнання. Зокрема, на базі факультету функціонують центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук» та інші сучасні лабораторії. Апробацію своїх робіт молоді вчені факультету проводять на різноманітних наукових формах в Україні та за кордоном.

Важливо також те, що хіміки Університету представляють відомі у світі наукові школи, а восьмеро вчених – лауреати Державної премії у галузі науки і техніки.

Вітаємо вчених хімічного факультету з високою оцінкою їхнього наукового та освітнього потенціалу! Бажаємо подальших успіхів і натхнення на нові звершення!