«Пам’ять, що живе століттями»: відбувся діалог-вшанування пам’яті Олега Голдрича

У рамках започаткованого кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка науково-мистецького проєкту «Визначні події та видатні постаті в українській хореографії ХХ століття: жива пам’ять» відбувся мистецький діалог-вшанування творчого доробку знаного в Україні хореографа, педагога, хореолога-дослідника народного танцю і митця-наставника для сотень хореографів Галичини та всієї України Олега Голдрича. Діалог-вшанування «Пам’ять, що живе століттями. Голдрич Олег Семенович» організував племінник Олега Голдрича, доцент кафедри режисури та хореографії Олег Кузик.

Видатний митець був дотичний до нашого Університету. З 1965-го року Олег Голдрич розпочинає роботу у популярному в тодішньому студентському середовищі колективі Ансамблі пісні і танцю «Черемош» Львівського державного університету імені Івана Франка (нині – Львівський національний університет імені Івана Франка).

Цей колектив став мистецькою вершиною хореографа. У ньому він зумів реалізувати себе як балетмейстер-постановник, який ввів до репертуару ансамблю незабутні хореографічні і вокально-хореографічні полотна, серед яких «Свято в Карпатах», «Надвірнянська гуцулка», «Гей, піду я на Черемош», «Карічка» та багато інших. Співпраця з хормейстром тонкої вдачі і музичного смаку Романом Мазепою дозволила створити незабутній пласт студентської творчості серед університетів Львівщини. Під керівництвом Олега Голдрича«Черемош» став одним із перших творчих студентських колективів, який поніс високе мистецтво української творчості на далекий американський континент. У виконанні ансамблю по-новому зазвучали українські пісні, танці, вертепне дійство, які у середовищі українських діаспор знайшли найтепліші відгуки.

Зустріч відбулась за участі студентського ансамблю українського та народно-сценічного танцю під керівництвом Надії Кіптілової та Василя Семена, акомпанували: доцент Руслан Кундис, асистент Іван Никорович. Запрошені доповідачі асистентка кафедри Надія Кіптілова, професор, народний артист України Олег Петрик, заслужений артист України, керівник народного ансамблю танцю «Карпати»Василь Семенбули безпосередньо знайомі та мали можливість співпрацювати з видатним митцем, а отже з натхненням ділились спогадами про роботу, яскраву особистість і дружню атмосферу, яка завжди панувала поруч з видатною людиною.

Слухачами були студенти, викладачі та хореографи зі всіх куточків України, а це доводить, що вкрай важливою пам’ятати, підтримувати та розвивати культурну спадщину України.

Світлини: факультету культури і мистецтв Більше фото