Пам’яті жертв Голодоморів в Україні

Університетська спільнота щорічно вшановує пам’ять жертв Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років і сьогодні в жалобі схиляє голову та  щиро молиться за упокій душ усіх українців, заморених голодом.

У вестибюлі Львівського університету студенти розмістили композицію зі свічками, окрайцем хліба і колоссям пшениці, що символічно нагадує про трагічні події в Україні у ХХ столітті.

Минають десятиліття, але пам’ять про мільйони закатованих і заморених штучним голодом українців,  щоразу нагадує нам про суворий урок національної історії. Він ще довго озиватиметься пересторогою нинішньому та прийдешнім поколінням і слугуватиме доказом того, що тільки в незалежній, демократичній державі можливе успішне життя та розвиток української нації.

Попри біль, розчарування і скорботу, які принесло нам ХХ століття, мужність українського народу, його стійкість і жертовність допомогли вибороти незалежну Українську державу. І нині обов’язком кожного з нас є збереження та розвиток рідної країни, а також гідне пошанування всіх невинно убієнних, які залишили для майбутніх поколінь найголовніше – пам’ять і священне право – бути Українцем.