Павло Шеремета зустрівся зі студентами та викладачами економічного факультету

25 травня 2017 року у рамках проекту «Зустрічі з випускниками» відбулася відкрита зустріч зі знаним українським менеджером-економістом, випускником економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Павлом Шереметою.

Нагадаємо, що Павло Шеремета займав посаду міністра економічного розвитку та торгівлі України і президента Київської школи економіки. Також він є засновником Києво-Могилянської бізнес-школи і керував Школою управління у Львівській бізнес-школі. Зараз він розвиває бізнес і втілює власні ідеї у Майстерні стратегій «Прорив».

Подія видалася резонансною, змістовною та мотиваційною. На зустріч завітали студенти, викладачі і випускники Львівського університету, а також колеги та одногрупники Павла Шеремети й інші зацікавлені.

«Павло Шеремета – випускник нашого факультету 1993 року,  навчався за спеціальністю «Економіка промисловості». Батьки та вчителі дали йому добру освіту. Він мав добре знання англійської мови та продовжував її удосконалювати. Ще за студентських часів Павло виявляв свої таланти, був громадським активістом та хорошим студентом. Ми усі ним дуже пишалися і продовжуємо пишатися», – представив гостя завідувач кафедри менеджменту Володимир Яцура.

«У мене було три мрії: перша – почати створення «ProZorro», друга – привести в країну фінанси, третя – виступити на рідному факультеті. До здійснення третьої мрії я йшов найдовше!», – жартома розпочав свій виступ випускник Львівського університету.

Намагаючись дати відповідь на питання щодо виходу України зі складної економічної ситуації, Павло Шеремета порекомендував
дослухатися до професора Єльського університету Емі Чуа. У своїй книзі «The triple package» вона досліджує, які саме країни і чому, є більш успішними ніж інші. Висновки є універсальними і для нашої країни. Передумовами для економічного прориву є такі чинники: ситуація небезпеки, контроль імпульсів та відчуття значущості.

На думку Павла Шеремети, основними проблемами в Україні сьогодні є корупція, марнотратство і війна.

Також економіст зазначив, що нинішньому уряду необхідно зробити два першочергові кроки: організувати захист країни (держава має мати монополію на насилля) і забезпечити конкуренцію, адже саме вона примушує розвиватися ринки, а відтак, й усі сфери життя.

«Ми ж повинні більше заощаджувати і працювати. Коли немає нафти і газу – потрібні інновації. У світі повно грошей, але немає сильних команд і проектів. Ми використовуємо сьогодні тільки 5% фінансування, яке готові вкласти в Україну інвестори. Ми підірвали їх довіру марнотратством. Генеруйте ідеї і робіть бізнес!», – закликав присутніх економіст.

«Українці – тепла північносередземноморська нація, сильними сторонами якої є відкритість, емоційність, емпатія.  Львів – це український Діснейленд, енерджайзер України. Наша природня гостинність, іноземні технології і капітал створюють надзвичайні речі!  Євро-2012 у Львові, Євробачення -2017 у Києві є яскравими прикладами такої синергії», – також зазначив Павло Шеремета.

Окрім того, випускник Університету висловив переконання, що зараз існує багато можливостей для розвитку студентських ідей, є потреба в економістах та кваліфікованих менеджерах як в публічному, так і в приватному секторах. За таких умов економічний факультет має величезний    ресурсний потенціал для того, щоб посісти лідерські позиції у бізнес-освіті України.

Численні питання, які ставили присутні після емоційної і насиченої промови, стосувалися найрізноманітніших аспектів: від розвитку літакобудування, проблем банківського сектору, до того, що вже сьогодні випускники, студенти, викладачі можуть зробити для країни.

«Якщо вам здається, що завтра буде кращий шанс, то ви помиляєтеся. Ні, саме зараз є найкращий шанс. Мені болить, як ми не використовуємо усі можливості. І це стосується не тільки факультету, а й мене самого і країни загалом. Наша країна не підніметься, якщо ми її не піднімемо», – висловив переконання Павло Шеремета.

Завершив зустріч Павло Шеремета, відповідаючи на питання щодо тих сучасних українців, які є джерелом його натхнення: «Це молоді люди, сучасні українські інноваційні підприємці, які розвивають бізнес, ідеї, творять цінність. Зокрема, це випускники економічного факультету – співзасновник холдингу емоцій «!ФЕСТ» Андрій Худо, творець першої крафтової пивоварні «Правда» Юрій Заставний. Це також лідери електронної комерції в Україні: Андрій Логвін – генеральний директор та співзасновник компанії «ModnaKasta», Владислав Чечоткін – творець найбільшого в Україні інтернет-магазину «Rozetka». Це наш відомий економіст і політичний діяч, професор економічного факультету Університету Віктор Пинзеник.

Й окреме натхнення для мене – це відомий усьому світу українець Богдан Гаврилишин. Ви знаєте, він у свої 90-то з таким юнацьким запалом переконував, що ми усе зможемо, що нам не залишається нічого іншого, окрім як таки змогти і зробити».

Зазначимо, що проект «Зустрічі з випускниками» започаткували студенти та викладачі спеціальності «Менеджмент» економічного факультету. Підтримує реалізацію проекту Відділ сприяння працевлаштуванню Львівського національного університету імені Івана Франка.

Більше фото