«Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок»

30 жовтня 2017 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася установча нарада проекту Еразмус+ КА2 586281-EPP-1-2017-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP «Rethinking Regional Studies: The Baltic-Black Sea Connection» («Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок»).

Участь у нараді взяли представники Університетів-партнерів проекту, серед яких – Університет м.Тарту  (Естонія) – координатор проекту, Університет імені  Адама Міцкевича в м. Познань (Польща), Лундський університет (Швеція), Університет імені Вітаутаса Великого (Литва), Львівський національний університет імені Івана Франка – національний координатор,  Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Одеський національний університет  імені І.І. Мечникова, Маріупольський державний університет.

Учасників наради привітав проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який розповів іноземним гостям про історію Львівського університету і зазначив, що ЛНУ ім. Івана Франка є одним із найкращих вищих навчальних закладів України. Роман Євгенович наголосив, що проект дозволить поглибити взаємовідносини України та інших країн-учасниць і буде корисним для української освіти та науки.

«Дуже приємно, що Львівський університет є національним координатором цього проекту і переконаний, що учасники сьогоднішньої зустрічі зможуть продуктивно попрацювати й обговорити усі практичні аспекти його реалізації», – зазначив Роман Гладишевський.

Декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський розповів про структуру факультету, акцентувавши увагу на тому, що упродовж 25-ти років свого існування факультет міжнародних відносин став однією із найкращих дипломатичних шкіл України. Окрім того, декан наголосив, що вчені факультету активно співпрацюють із провідними науковими установами світу, що дозволяє їм успішно переймати міжнародний досвід і покращувати якість освіти.

Надалі учасники заходу провели нараду, під час якої намагалися окреслити конкретні кроки реалізації проекту.

Організатори заходу зазначають, що основна мета проекту «Переосмислення регіональних досліджень: Балто-Чорноморський зв’язок» – сприяти розвитку вищої освіти в Україні та допомогти університетам відповідати найвищим освітнім стандартам. Окрім того, проект покликаний інтернаціоналізувати та розвивати регіональну співпрацю між університетами за допомогою задоволення їх потреб у всебічних знаннях в дисципліні міжнародних відносин та регіональних досліджень. Це сприятиме нарощуванню потенціалу вищої освіти у країнах, що не є членами Європейського Союзу, та інтеграції українських партнерів в освітню систему ЄС.

Дворічна магістерська програма для вивчення Балтійського та Чорноморського регіонів, яка буде запроваджена  на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, а також модулі, які будуть впроваджені в інших українських університетах-партнерах, нададуть можливість студентам отримати міждисциплінарний досвід навчання.

Програма буде орієнтована як на українських, так і на іноземних студентів, чиї академічні інтереси або практична діяльність тісно пов’язані з Балтійським та/або Чорноморським регіонами. Впровадження такої магістерської програми та модулів у вищих навчальних закладах України сприятиме подальшій співпраці ВНЗ в Україні, насамперед, допоможе їм встановити зв’язки з університетами-партнерами в Європі, залучити іноземних студентів та проводити всебічні дослідження в усьому регіоні, пізнаючи його історичний політичний, економічний та культурний розвиток. Також учасники програми зможуть досліджувати національне та міжнародне співробітництво між країнами регіону і перспективи регіону в контексті європейської інтеграції та регіонального співробітництва.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото