Першокурсники прийняли Присягу студента Львівського університету

14 вересня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди посвяти студентів, які цьогоріч розпочинають своє навчання на бакалавраті. У зв’язку із карантинними обмеженнями свято відбулося в Актовій залі за участі представників першокурсників кожного факультету та коледжу і членів Вченої ради Університету.

З початком першого навчального року  студентів привітав Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «У Львівському університеті завжди цінували особистість – людину, яка прагне демократії і свободи. Вдосконалюючи свій інтелект, наполегливо працюючи, така людина намагається відкрити закони світобудови, закономірності суспільного буття, з’ясувати найважливіші питання: сутність людини і її призначення. Очевидно, що надати фахові знання і якісну освіту таким студентам – це пріоритет у діяльності нашого Університету. Але Ви мусите пам’ятати, що лише наукові знання у поєднанні з відчуттям відповідальності за свою долю, долю Університету, держави і нації дають відчуття справжньої особистої свободи», – наголосив Володимир Петрович.

Окрім того, Ректор зазначив, що цьогоріч студентами бакалаврату Львівського університету стали 4 647 осіб, що свідчить про пріоритетність ЛНУ ім. Івана Франка серед молоді, хороший імідж і престиж нашого ЗВО. «Попри базові завдання закладу вищої освіти, Львівський університет має місію –  сформувати світогляд своїх студентів, виховати наших студентів мислячими, відповідальними й авторитетними людьми», – додав Володимир Мельник.

Історія Львівського університету – не лише наукові відкриття, освітній та інтелектуальний поступ, а й героїчна боротьба за утвердження української державності, демократичні права та свободи. Багато викладачів, студентів і випускників ЛНУ ім. Івана Франка взяли безпосередню участь у Революції Гідності та у кривавому протистоянні з московським окупантом, поклавши власне життя за незалежність і свободу України. Новітніх Героїв нашої держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Опісля для урочистого акту імматрикуляції на сцену Актової зали запросили студентів першого курсу – представників факультетів та коледжів, які вступили до Університету з найвищими конкурсними балами. Імматрикуляція є давньою академічною традицією, яку практикували ще європейські університети часів Середньовіччя. Вона засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. В ЛНУ ім. Івана Франка акт імматрикуляції відновили у 2011 році на честь студентів-українців, які на початку ХХ століття вперше склали присягу рідною мовою.

Після того, як першокурсники прийняли Присягу студента Львівського університету, Ректор вручив кожному з них залікові книжки і побажав наснаги, натхнення та успіхів у навчанні.

До вітальних слів першокурсникам також долучився завідувач кафедри радіофізики та комп’ютерних технологій факультету електроніки та комп’ютерних технологій, Заслужений професор Університету Іван Болеста. Він наголосив на тому, що сьогоднішні першокурсники вже завтра творитимуть наш новий світ. «Будьте готовими до усіх викликів, які чекають на вас, здобувайте знання, розширюйте світогляд, формуйте власні цінності для того, аби будувати своє успішне майбутнє та зміцнювати нашу державу», – додав Іван Михайлович.

Від імені старшокурсників молодших колег привітала переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія та археологія» магістрантка історичного факультету Марія Лаврів. Вона поділись своїми враженнями від університетського життя та побажала першокурсникам «гордо долати усі життєві перешкоди, обрати свій професійний курс і впевнено йти до власної мети».

На завершення урочистостей студентів-першокурсників запросили покласти квіти до пам’ятника Іванові Франку перед Львівським університетом.

Світлини: Олега Вівчарика та Олександра Лавриновича Більше фото