Перспективи українсько-австрійської співпраці у сфері розвідки газових родовищ

3 листопада 2021 року відбулася зустріч, присвячена обговоренню чотиристоронньої угоди про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка, Гірничим університетом Леобен (Австрія), АТ «Укргазвидобування» та австрійською нафтовою компанією «ОМV». Багатостороння угода про співпрацю має передбачати напрацювання спільних проєктів з розвідки газових родовищ на території України та оснащення Університету обладнанням для підтримки аналітичних робіт.

Ректор Львівського університету Володимир Мельник зазначив, що такі зустрічі та ініціатива співпраці мають важливе стратегічне значення для Університету та України в цілому, адже вони присвячені обговоренню питань енергетичної безпеки нашої держави.

«Університет тісно співпрацює з провідними європейськими науковими інституціями. Так, до карантинних часів більше, ніж тисяча наших студентів і викладачів щорічно бували закордоном за різноманітними програмами. Вагомо й те, що Університет має фундаментальні наукові дослідження і завжди бере до уваги можливості поглибити їхні практичні аспекти. Тому я дуже дякую колегам з «Укргазвидобування» і партнерам з Австрії, які ініціюють проведення спільних досліджень у сфері геології, спрямованих на вирішення проблем, які зараз є важливими для України. Переконаний, що чотиристороння угода, яку ми маємо намір підписати, задекларує наші прагнення до спільної праці», – наголосив Володимир Петрович.

Професор факультету прикладної геології і геофізики Гірничого університету Леобен (Австрія) Райнгард Сашенгофер зазначив, що вже мав хороший досвід співпраці з львівськими науковцями, а тому висловив щиру надію на поглиблення і розширення наукової взаємодії в контексті практичних досліджень.

Представник австрійської компанії «ОМV» доктор Габор Тарі також наголосив на своїх партнерських стосунках з Україною і висловив сподівання, що співпраця з Львівським університетом відбуватиметься не лише на рівні проведення спільних досліджень, але й торкнетеся інших аспектів обміну досвідом, зокрема організації конференцій.

На завершення зустрічі представники АТ «Укргазвидобування» Олександр Кичка та Віталій Привалов подякували за конструктивний діалог та зазначили, що потенційна співпраця буде дуже цінною та результативною для усіх сторін.

Додамо, що підписання чотирьохсторонньої угоди про співпрацю заплановано провести до кінця цього року.