Підписано угоду про співпрацю з Розточанським національним парком

Делегація Львівського національного університету імені Івана Франка на чолі з проректором із науково-педагогічної роботи, професором Ярославом Гарасимом, 24 квітня 2015 року відвідала місто Звєжинець (Люблінське воєводство, Республіка Польща), де взяла участь у міжнародній конференції, присвяченій створенню польсько-українського біосферного резервату «Розточчя». До складу делегації увійшли: декан географічного факультету Володимир Біланюк, завідувач кафедри геоморфології та палеогеографії Ярослав Кравчук, старший викладач кафедри геоморфології та палеогеографії Юрій Зінько, завідувач відділу науково-технічної інформації та науково-організаційної роботи НДЧ Оксана Іваськевич. Окрім участі в наукових засіданнях, представники Університету ознайомились із науково-освітньою та рекреаційною інфраструктурою Розточанського національного парку.

Під час перемовин із польською стороною було досягнуто згоди щодо налагодження міжінституційної кооперації. Відтак, проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Гарасим і директор Парку Здіслав Струпенюк підписали угоду про співпрацю Львівського національного університету імені Івана Франка та Розточанського національного парку у Звєжинцю щодо охорони природи, наукових досліджень, моніторингу природного середовища та транскордонного туризму, взаємодії для створення Транскордонного Біосферного Резервату «Розточчя».

У рамках угоди передбачено активну співпрацю науковців Університету та представників Парку з питань охорони природи на транскордонній височині Розточчя. Зокрема, йдеться про спільні географічні, біологічні й екологічні дослідження, а також про питання планування та функціонування міжнародного біосферного резервату «Розточчя».

Уже цього року планується видання спільної монографії з природно-господарської проблематики височини Розточчя, а також проведення навчальної практики для студентів географічного факультету.