Почесний доктор Львівського університету Броніслав Коморовський: «Воюючи за вільну Україну, ви сьогодні боретесь за свободу інших демократичних народів Європи»

Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка, президент Республіки Польща (2010-2015) Броніслав Коморовський висловив підтримку Україні та університетській спільноті у боротьбі з російським агресором. Так, Броніслав Коморовський у листі до Ректора Львівського університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника зазначив, що сьогодні саме українці несуть високо піднятий прапор боротьби «За нашу і вашу свободу».

Текст листа наводимо повністю:

«Прагну, як почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка та як колишній Президент Польщі, висловити повну солідарність з українським народом, який захищає своє право жити у власній незалежній державі.

Зі щемом у серці, але і зі стиснутими кулаками я дивлюся на вашу драматичну боротьбу із російським загарбником. Я дивлюся на неї із захопленням, надією та вдячністю. Я знаю, що воюючи за вільну Україну, ви також сьогодні боретесь за свободу інших демократичних народів Європи, протидіючи спільній загрозі – бажанню Росії відновити свою сферу впливу в нашій частині Європи.

Є така прекрасна ідея, глибоко вкорінена в польській традиції, – ідея боротьби «За нашу і вашу свободу». Сьогодні саме ви, українці, несете високо піднятий прапор цієї боротьби. Дякую за це всім серцем.

Хай живе незалежна Україна!

Хай живе польсько-українська дружба!»

Висловлюємо вдячність Почесному доктору Львівського університету за слова підтримки та освітнім і науковим установам Республіки Польща за допомогу українському народу та сприяння у гуманітарній місії, яку виконує ЛНУ ім. Івана Франка!