Понад тисячу лампадок запалили студенти та викладачі економічного факультету в пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років

З ініціативи Економічного наукового клубу студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених студенти та викладачі економічного факультету 24 листопада 2016 року провели заходи зі вшанування загиблих від Голодомору під гаслом «Голодомор 1932-33 – не зламав».

Щороку у четверту суботу листопада на державному рівні в Україні вшановують пам’ять загиблих від Голодомору – геноциду українського народу, здійсненого сталінським урядом СРСР у 1932-33 роках.

Штучний масовий голод спричинив загибель мільйонів українців з метою придушення національно-визвольного руху та фізичного винищення українських селян. Його організатори ставили за мету ліквідацію українства як національної спільноти, бо вона мала «втратити ту частину народу, котра зберігала і розвивала культуру, вірування, об’єднавчі ідеї, що прокладали шлях і давали їй душу, тобто зробили б нацією, а не просто населенням». Невинно убієнних українських хліборобів довгий час не визнавали жертвами масового терору. Панівна більшовицька ідеологія гальмувала офіційне визнання Голодомору як геноциду української нації.

На фотовиставці «Голодомор 1932-33 – не зламав» було представлено спогади відомих українських культурних, політичних, релігійних і громадських діячів, які пережили Голодомор, але залишились незламними духом і не боялися говорити про трагічні події навіть у часи, коли це могло коштувати їм життя: Василь Барка, Катерина Білокур, Дмитро Білоус, Олесь Гончар, Анатолій Дімаров, Опанас Заливаха, Левко Лук’яненко, Євгенія Мірошниченко, Микола Руденко, Іван Світличний, Михайло Сікорський, Олекса Тихий, Борис Хандрос.

Студенти та викладачі економічного факультету переглянули художній фільм «Голод-33», знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» (режисер – Олег Янчук), у якому відтворено трагічні події 1930-х років.

Після перегляду фільму учасники акції запалили понад тисячу лампадок у пам’ять про жертв голодоморів в Україні.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярослава Книша Більше фото