Посол Хорватії Томіслав Відошевіч зустрівся зі студентами Львівського університету

«Львівський національний університет імені Івана Франка є потужним осередком розвитку славістики в Україні, зокрема сьогодні студенти Університету мають можливість вивчати всі слов’янські мови. Це один із українських вишів, де на кафедрі слов’янської філології хорватистика посідає чільне місце», – зауважила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька і представила почесного гостя, який у рамках свого офіційного візиту до Львова вперше відвідав Львівський університет, – Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Хорватія Томіслава Відошевіча.

Під час зустрічі зі студентами, які, на думку хорватського дипломата, є надією і майбутнім України, Томіслав Відошевіч наголосив на важливості співпраці між провідними університетами обох країн.

Посол Хорватії запевнив українських колег у своїй підтримці ініціатив ЛНУ ім. Івана Франка щодо розширення зв’язків через академічну співпрацю з ВНЗ та науковими інституціями Хорватії, а також щодо реалізації спільних українсько-хорватських проектів.

Варто відзначити, що завдяки активній діяльності професора кафедри слов’янської філології, доктора філологічних наук Людмили Васильєвої налагоджено наукові зв’язки Львівського і Загребського університетів.

Зосередивши увагу на якісному викладанні хорватської мови в Університеті, Томіслав Відошевіч звернувся до представників філологічного факультету з пропозицією щодо поглиблення знань охочих вивчати хорватську мову і культуру, запропонувавши свою допомогу в підборі лекторів-носіїв мови.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевіч у розмові зі студентською молоддю наголосив на питанні євроінтеграційних процесів в Україні, зазначивши, що вступ до ЄС – це не такий простий процес, як це може видатись на перший погляд. «Вас чекають серйозні виклики.  Коли ми вступили до ЄС, то надіялись, що жити стане краще, проте цього не сталося. Це, наче перед  іспитом, – ви його склали, але це ще не означає, що ви добре все вивчили», – сказав хорватський дипломат.

«Сьогодні, у час війни, Україна змушена активно впроваджувати реформи, що є надзвичайно складним завданням. Хорватії свого часу теж потрібно було обстоювати права та свободи людини й одночасно змінювати країну, реформувати правосуддя та вести важкі переговори щодо вступу нашої країни до Європейського Союзу», – поділився досвідом Томіслав Відошевіч.

Амбасадор відзначив, що Україна та Хорватія мають дуже схожу історію з огляду на війни, в основі яких – боротьба за свою землю.

Під час зустрічі зі студентами Посол також зауважив, що Україна має вигідне геостратегічне положення, а це є і перевагою, і недоліком водночас. На думку Томіслава Відошевіча, «завдяки такому розташуванню Україна може отримати все, що досі здавалося їй недосяжним. Утім, вона також є і територією жорстких протистоянь інтересів окремих осіб».

«Аби стати на шлях позитивної динаміки розвитку, Україні потрібно дотримуватися самоконтролю, стримувати себе та виконувати Мінські угоди, адже цей документ був підписаний унаслідок складних і тривалих дипломатичних перемовин», – переконаний Посол.

На завершення зустрічі хорватський дипломат отримав від студентів Львівського університету музичний дарунок – пісенні композиції хорватською мовою у виконанні хору Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» та солістки Народної капели бандуристок «Зоряниця» Софії Тютько. Це був гімн Хорватії українською мовою, народні хорватські пісні та пісні українською мовою під супровід бандури.

Нагадаємо, що в рамках свого офіційного візиту на Львівщину Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевіч та перший секретар Посольства Республіки Хорватія в Україні Єлена Періч 8 грудня 2015 року відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрілися з Ректором, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марією Зубрицькою.