Представники Університету взяли участь в обговоренні актуальних питань реформування вищої освіти

20-22 лютого 2015 року в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулась Всеукраїнська студентська конференція «Перспективи та виклики реформ вищої освіти: студентський погляд». Організатором заходу була Українська асоціація студентського самоврядування. У конференції взяли участь представники понад 70 студентських організацій з усіх областей України. До обговорення реформ вищої освіти долучилися також представники Львівського національного університету імені Івана Франка: голова Студентського уряду Ярослав Ткач і заступник голови Оксана Пільц.
Упродовж конференції студентські лідери обговорювали питання автономії університетів, проблеми вивчення гуманітарних дисциплін, перспективи розвитку студентського самоврядування у вищих навчальних закладах і проблеми імплементації Закону України «Про вищу освіту». Запрошені спікери конференції – голова комітету Верховної ради з питань освіти та науки Лілія Гриневич та заступник Міністра молоді та спорту Сергій Митрофанський – проанонсували основні аспекти реформації в освітній галузі та безпосередні зміни в законодавстві, що стосуватимуться діяльності студентського самоврядування у вищих навчальних закладах України.
Зокрема Лілія Гриневич наголосила, що наразі йде пошук механізму виплати стипендій на належному рівні: відсоток студентів, які отримуватимуть стипендію, має зменшитись, натомість, сума виплати суттєво збільшиться. Також голова комітету пояснила, що пільговий проїзд у громадському транспорті для студентів може бути забезпечений лише до червня 2015 року через відсутність коштів у бюджеті.
Спеціальним гостем конференції був Михеїл Саакашвілі, голова Дорадчої міжнародної ради реформ в Україні. Політик поділився зі студентами спогадами про свої університетські роки та розповів свою візію вищої освіти в Україні. Саакашвілі радить студентам звернути увагу на технічні спеціальності й наголошує, що українська молодь набагато мобільніша, аніж грузинська, тому має неабиякі шанси зайняти гідну позицію на європейському ринку праці. У результаті конференції представники студентських організацій ухвалили резолюцію щодо вдосконалення якості освіти, шляхів вирішення проблем фінансування органів студентського самоврядування та внесення змін до положення про студентське самоврядування відповідно до Закону України «Про вищу освіту».