Представники Університету переймали досвід організації центрів сертифікації викладачів у Байройтському університеті

Уже впродовж дев’яти місяців Львівський національний університет імені Івана Франка працює над проєктом UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» UNIVERSITY TEACHERS’ CERTIFICATION CENTRES: INNOVATIVE APPROACH TO PROMOTION TEACHING EXCELLENCE / UTTERLY. Програма має на меті модернізувати систему вищої освіти в Україні, запроваджуючи університетські центри підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій, шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.

З 22 по 26 листопада 2021 року представники ЛНУ ім. Івана Франка: доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Горук Наталія, доцентка кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура, заступниця декана факультету іноземних мов з міжнародної співпраці та виховної роботи Наняк Юлія та асистентка кафедри міжкультурної комунікації та перекладу факультету іноземних мов Мольдерф Оксана – відвідали Байротський університет, де переймали досвід організації та забезпечення роботи центрів сертифікації викладачів на базі закладів вищої освіти.

В рамках обміну учасники зустрічей мали можливість послухати презентацію Центру викладання й опанування інформації Байротського університету, яку підготував керівник Центру Франк Маєр, презентацію Баварської мережі для удосконалення навчання (доп. Поль Доллє), доповідь від Ані Хагер, Томаса Шмітта та Кетрін Хорн щодо програм сертифікації для навчання з цифровою підтримкою.

Наші колеги також взяли участь у панельній дискусії на тему «Як університет сприяє удосконаленню викладання і які переваги ми можемо отримати від міжнародного обміну», де, окрім українських ЗВО, були присутніми доповідачі з Байройта, Версаля, Каунаса, Вроцлава.

Колеги з Байротського університету розповіли делегатам про Сервісний ІТ-центр Байротського університету (Ніколай Яхрейс) та представили доповідь «Підсумок фази самонавчання» (Ніколай Тойфель). Останній доповідач зачепив і тему переваг викладання й добрих практик, які є в українських ЗВО.

Не менш актуальними й цікавими були розмови щодо інноваційних проєктів, зокрема QUADIS (Підвищення якості цифрового викладання в Баварському університеті) і DABALUGA (Допомога в навчанні на основі даних) (Аня Хагер, Крістоф Кох).

Передостанній день був присвячений безпосередньо проєкту «UTTERLY», тобто презентації й обговоренню. Під час останньої конференції також вдалося обговорити баварсько-українсько-білоруські обміни в рамках дуальних навчальних програм.

Додатково учасники відрядження мали можливість відвідати різдвяний ярмарок, ботанічний сад, піти на екскурсію містом Байройт, а також – побувати у Бамберзі.

За словами делегатів, неформальне спілкування учасників дало змогу обговорити ключові проблеми та виклики, які ускладнюють втілення «UTTERLY», а також можливі шляхи подолання цих перешкод. Цей тиждень став не лише чудовою можливістю здобути нові знання та вміння для реалізації проєкту на базі ЛНУ ім. Івана Франка, а й вдалою спробою розгляду майбутньої співпраці з європейськими освітньо-науковими центрами. Зокрема, йшлося про налагодження співпраці у сфері освітніх обмінів в рамках дуальних програм навчання.

Тож сподіваємося, що завдяки спільним зусиллям ми зможемо реалізувати програму UTTERLY «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» максимально ефективно.