Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков зустрівся зі студентами Львівського університету

16 вересня 2021 року президент Торгово-промислової палати України, експерт з питань зовнішньоекономічної діяльності, член ради директорів Генеральної Асамблеї Європалати, заслужений економіст України, Почесний консул Франції в Україні Геннадій Чижиков зустрівся зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. Зустріч відбулася в Актовій залі Університету.

Гостя представив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович коротко розповів студентам про основні біографічні віхи Геннадія Чижикова, зокрема про етапи його кар’єрного розвитку.

Геннадій Дмитрович розпочав зустріч зі студентами із порад, які, на його думку, дозволять кожному стати більш успішним та зрозуміти завдяки чому у суспільстві досягається прогрес у будь-якій справі. Так, за словами Геннадія Чижикова, основним завданням у процесі суспільного розвитку, яке ще сотні років тому ставило перед собою людство, є завдання вижити. «Люди завжди прагнули до об’єднання задля досягнення загальних цілей на основі загального інтересу. Наприклад, давні люди об’єднувалися у племена для вирішення певних питань. Згодом, з’явилися вже професійні об’єднання – від античних спілок ремісників, середньовічних цехів, гільдій і корпорацій – до торгових палат, промислових об’єднань, федерацій роботодавців і асоціацій у нинішній час», – зазначив Геннадій Чижиков.

У контексті розмови про засоби досягнення успіху, президент Торгово-промислової Палати України також наголосив на тому, що завжди у житті потрібно досягати поставлених цілей і ніколи не зраджувати своїй мрії. «До будь-якої справи треба ставитися серйозно. І якщо вже починаєш реалізовувати певну мету, то або стаєш найкращим, або ж взагалі не варто братися за неї. Варто завжди пам’ятати про те, що справа, яку ви розпочинаєте, повинна бути соціально важливою і пережити вас», – переконаний Геннадій Чижиков.

Геннадій Дмитрович також розповів студентам про свої захоплення, зокрема участь у більш ніж 70-ти марафонах. На його переконання, саме рух вперед є символічним і основоположним принципом у будь-якій справі. «Ніколи не пізно повірити у себе і розпочати займатися тим, чим хочеться», – наголосив економіст.

Під час зустрічі зі студентами Львівського університету Геннадій Чижиков коротко розповів молоді про суть роботи Торгово-промислової палати і її функції. Так, на за словами Президента ТПП, основна мета такої організації – об’єднання бізнесу задля ефективної роботи в державі і допомоги у форс-мажорних ситуаціях.

«Навіщо бізнесу об’єднуватися? По-перше, корисність об’єднання доведена історично (співпраця, захист і просування), і одночасно це стимулятор конкуренції – вічного двигуна розвитку. По-друге, це майданчик для спілкування, обміну думками, інформацією та новинами», – висловив  переконання Геннадій Дмитрович та коротко розповів про діяльність ТПП на території України.

У виступі Геннадій Чижиков також розповів студентам про два типи бізнес-асоціацій та окреслив їхні особливості. Порівнюючи кількість таких асоціацій в Україні з їхню кількістю за кордоном, президент ТПП зазначив, що «рівень суспільства визначається кількістю недержавних організацій. То ж що більше їх працюватиме, тим вищим буде показник рівня самоорганізації і забезпечення економічної безпеки громадянського суспільства», – наголосив Геннадій Дмитрович.

Розповідаючи про роботу у Торгово-промисловій палаті України, Геннадій Чижиков анонсував можливість цьогорічного стажування для студентів Львівського університету у Китаї. У цьому контексті бізнесмен наголосив на важливості вивчення іноземних мов, зокрема англійської, французької, німецької та китайської.

Завершуючи виступ, Геннадій Чижиков порадив студентам насамперед озирнутися довкола, проаналізувати дійсність і «зрозуміти, чи Ви щасливі у ній і серед тих людей, які Вас оточують». Так, Геннадій Дмитрович переконаний, що «щаслива людина – зажди успішна, а от успішна – не завжди щаслива».

Окрім цього, бізнесмен порекомендував молодим людям використовувати можливість об’єднання як інструмент для вирішення будь-яких питань, а також порадив подумати двічі перед тим, як вирішувати складні завдання.

«З важливими рішеннями треба обов’язково визначатися обдумано і завжди в хорошому настрої. І серед найважливіших людських капіталів – цінувати репутацію та гідність, адже репутація втрачається за секунду та повертається роками. Втім, не завжди», – переконаний бізнесмен.

Світлини: Ярини Пришляк та Олега Вівчарика Більше фото