Проєкти науковців Університету фінансуватимуться в рамках Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області

На Львівщині підвели підсумки конкурсу інноваційних проєктів в межах Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області. Як повідомляє Львівська обласна військова адміністрація, цьогоріч усі проєкти адаптовані до умов воєнного часу, а відтак їхня реалізація сприятиме зміцненню обороноздатності України.

Згідно із рішенням Конкурсної ради фінансування отримуватимуть 9 проєктів, запропонованих закладами вищої освіти та науково-дослідними установами в партнерстві з бізнесом. Серед переможців конкурсу – два проєкти вчених Львівського національного університету імені Івана Франка.

Зокрема, в рамках обласної програми науковці Львівського університету працюватимуть над розробкою матеріалів на основі карбіду бору та контрольованих домішок споріднених борокарбідів РЗМ, як перспективних модельних матеріалів для покращення механічних властивостей конструкцій  подвійного призначення. Реалізовуватимуть проєкт вчені хімічного факультету.

Не менш важливим проєктом в контексті ведення сучасних воєн є спільна ініціатива вчених факультету електроніки та комп’ютерних технологій і факультету журналістики. Так, вчені Університету створюватимуть програмне забезпечення для автоматичного аналізу потоків інформації, які розповсюджуються у ЗМІ та соціальних мережах, для виявлення джерел фейкових новин, поширення даних, які можуть зашкодити безпеці країни, агресивної риторики та провокаційних закликів до несанкціонованих дій тощо. В межах реалізації проєкту вчені Університету розроблять алгоритми, які здатні працювати на мобільних пристроях, зокрема, і в автономному режимі.

Вітаємо науковців Університету із перемогою у конкурсі і бажаємо, аби реалізовані проєкти стали частиною надійного безпекового середовища нашої країни. Україна переможе!