«Довіру не вибудувати неправдою, напівправдою чи публіцистичним дискурсом. Довіра – це не слова, а дії. Довіра – це філософія чину. Це коли творять добро в ім’я інших, коли турбуються про інших і не шукають дивідендів від інвестицій у її розбудову», – переконана проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співпраці Марія Зубрицька.
Саме феномену Довіри як основи суспільних та економічних зв’язків присвячена ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Філософсько-психологічні аспекти духовності: довіра як основа змін в економіці та суспільстві», урочисте відкриття якої відбулось 19 лютого 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка.
«Висока ціна, яку заплатили Герої Небесної сотні, серед яких – студенти та викладачі нашого Університету, – це той горизонт, який не подає напівправду чи неправду, а навпаки – спонукає до пошуку довіри один до одного, а також до держави та державних інституцій. Він закликає до дії та відновлення довіри між різними частинами України», – наголосила під час вітального слова проректор Марія Зубрицька.
За словами Марії Олексіївни, соціологічні дослідження яскраво засвідчують, що одна з найбільших криз в Україні є криза довіри.
Про довіру в контексті днів пам’яті Героїв Небесної Сотні, які ми зараз переживаємо, йшлося у виступі архідиякона УГКЦ Павла Цьвока. «Христос казав: «Немає більшої любові, ніж тої, коли хтось віддає життя за іншого». А відтак, Герої Небесної Сотні, які загинули за ідею на Майдані Незалежності в Києві, показали свою найбільшу любов, адже віддали свої життя за всіх нас», – у такий спосіб о. Павло Цьвок окреслив поняття довіри крізь призму одвічних людських цінностей, наголосивши, що довіри не існує без любові.
З вітальними словами до учасників конференції також звернулися декан філософського факультету Людмила Рижак, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та професор економічного факультету, голова Львівського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України» Наталія Жигайло.
Від імені організаторів конференції Наталія Жигайло подякувала всім, хто долучився до цього масштабного наукового заходу, і зазначила, що конференція присвячена пам’яті Героям Небесної Сотні й усім тим, хто своє життя і здоров’я віддає за домінування в нашому суспільстві такої чесноти, як довіра.
«Захід є міждисциплінарним, оскільки об’єднав фахівців із різних наукових сфер: філософії, психології, економіки, управління, банків, фінансів, права, богослов’я та інших напрямів. Саме це дасть можливість глибокого і всестороннього вивчення й розв’язання проблеми довіри як основи змін в економіці та суспільстві», – переконана професор.
Додамо, що організаторами заходу є економічний і філософський факультети Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України». Співорганізатори конференції – Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Національний університет «Львівська політехніка», Полтавський національний педагогічним університет імені В.Г. Короленка, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
Після урочистого відкриття конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, під час якого учасники обговорили питання духовної енергетики особистості як вияву жертовності й патріотизму, національної пам’яті гідності та гордості українців, довіри як духовної основи доброзичливих міжособистісних взаємин і позитивного мікроклімату в колективі, Революції Гідності як надзвичайної ситуації для розвитку економіки України тощо.