Реальність ілюзії: відбулося відкриття виставки робіт Валерія Денисенка

20 листопада 2020 року у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика відбулося відкриття виставки картин філософа, доктора наук, професора Валерія Денисенка. За роки свого життя науковець, митець, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки ЛНУ ім. Івана Франка також здобув славу художника, письменника, людини, чия творчість спонукає до переосмислення мистецтва та дійсності. Автор робіт, представлених у межах виставки «Реальність ілюзії Валерія Денисенка», відійшов у вічність 2019 року.

Під час відкриття мистецької події теплими словами про свого наставника поділився в.о. завідувача кафедри теорії та історії політичної науки ЛНУ ім. Івана Франка Геннадій Шипунов. Він пригадав історію знайомства з Валерієм Денисенком та низку цінних життєвих уроків, які перейняв для себе від спілкування з професором. «Людина живе доти, доки про неї пам’ятають. Попри те, що Валерія Миколайовича більше немає з нами, ми відчуваємо його присутність у цих картинах. Завдяки виставці, ми отримали змогу ще раз пройнятися радістю спілкуванням з дорогою для нас людиною», – додав Геннадій Володимирович.

Завідувач кафедри політології Львівського університету Анатолій Романюк відзначив глибокий сенс, захований у роботах Валерія Денисенка, і багатозначність різноманіття кольорів на полотнах художника. «У цих картинах є любов. Любов до життя, до людей, до всього світу. Саме ці речі були такими близькими Валерію упродовж усього його життя. Він був надзвичайно щирою людиною. Мій друг відійшов у вічність, але залишив свої роботи. І тепер, споглядаючи їх, ми можемо знову торкнутися до його світу», – підкреслив Анатолій Семенович і подякував усім, хто долучився до організації виставки.

Асистент кафедри філософії ЛНУ ім. Івана Франка Євген Ланюк із вдячністю та пошаною зазначив, що саме Валерій Денисенко свого часу допоміг йому обрати шлях науки, будучи прекрасним наставником та вчителем. «Валерій Миколайович залишився у моїй пам’яті унікальною людиною. У його роботах тісно переплітається оригінальне бачення художника і раціональне мислення науковця. Кожна з цих картин насичена його ідеями та думками. Вони промовляють до нас словами Валерія Денсисенка: «Я дихаю! Я живу! Я радію!»», – зазначив Євген Ланюк.

Спогадами про багатогранний талант і високі людські якості Валерія Денисенка також поділилися представники адміністрації Львівської національної філармонії, друзі та колеги художника.

Додамо також, що, відгукуючись про особистість і творчий шлях автора виставки, Ректор Львівського університету Володимир Мельник зазначив, що Валерій Денисенко був унікальною і світлою людиною, наукова і творча діяльність якої взаємодоповнювали і підсилювали одна одну. За словами Ректора, багатолітня праця професора Денисенка у Львівському університеті була плідною і на численні наукові публікації, і на успіхи в адміністративній роботі. «Оригінальні філософські погляди Валерія Денисенка яскраво відображені у його картинах і надзвичайно цінно, що ми маємо можливість сьогодні споглядати твори нашого колеги», – зазначив Володимир Мельник.

Виставка робіт Валерія Денисенка у фойє Концертного залу Людкевича триватиме до 5 січня 2021 року.