Ректор Університету Володимир Мельник зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу

12 квітня 2018 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу. У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, Почесний консул Республіки Корея у Львові Владислав Ртіщев, представники дипломатичного корпусу Кореї в Україні.

Під час діалогу йшлося про перспективні напрями співпраці у сфері науки, освіти та високих технологій. Зокрема, корейський дипломат наголосив, що містком для розширення співпраці має стати Українсько-Корейський центр у галузі освіти, науки та інновацій, що розпочинає свою діяльність в КПІ ім. Ігоря Сікорського на базі Українсько-Корейського ІТ-центру. Одним із ключових завдань новоствореного центру стане функціонування постійної платформи, відкритої для університетів, наукових інституцій та бізнес-структур України і Республіки Корея, які зацікавлені у співпраці. А відтак, Лі Янг Гу запропонував Університетові долучитися до цієї платформами.

Республіка Корея займає територію, якої недостатньо для вирощування потрібної кількості сільськогосподарської продукції, тому країна намагається компенсувати це розвитком технологій та інноваціями. Корейський дипломат наголосив, що його країна готова запропонувати власні технології, які допомагатимуть реалізовувати спільні мега-проекти у сфері сільського господарства та біотехнологій.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла, в корейсько-українських відносинах азійську сторону, окрім сільського господарства, також цікавлять такі напрямки, як медицина, енергетика, ІТ, розвиток інфраструктури тощо.

Ректор Володимир Мельник зазначив, що Львівський університет відкритий для співпраці, спрямованої на розвиток освіти та науки і на поглиблення українсько-корейської кооперації у всіх сферах життя. Також Володимир Петрович наголосив, що міжнародна співпраця Львівського університету із корейськими науковими та освітніми установами уже має свою традицію. Так, студенти та викладачі ЛНУ ім. Івана Франка проявляють зацікавлення до освітніх і культурних заходів, інноваційних ініціатив, які стосуються Республіки Корея, а корейські студенти традиційно опановують українську мову у Львівському університеті.

За словами Ректора, активна співпраця Університету з колегами із Республіки Корея є одним із важливих напрямків роботи ЛНУ ім. Івана Франка.

Також під час діалогу Лі Янг Гу зазначив, що його країна має чотири великі виклики: безпековий, природний (Корея імпортує майже 100% природних ресурсів), продовольчий (Республіка Корея посідає п’яте місце у світі за обсягами імпорту продовольства) і торговельний (оскільки ВВП країни на 70% залежить від торговельних відносин з іншими країнами). Проте, з точки зору корейців, виклики – це стимул рухатися уперед у прагненні впоратися із усіма перешкодами.

Ректор Володимир Мельник висловив переконання, що у найближчому майбутньому будь-які суспільні, економічні та політичні труднощі і Республіки Корея, й України вдасться подолати. І, вірогідно, зробити це можливо в тому числі й завдяки інтенсивній співпраці обох країн, які попри свою географічну  віддаленість, мають чимало спільного у багатьох сферах життя.