Ректор Університету взяв участь у відкритті меморіальної дошки Роману Лубківському

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Володимир Мельник взяв участь у відкритті меморіальної дошки письменнику та громадському діячу, лауреату Шевченківської премії, випускнику Університету Роману Лубківському

Урочисте відкриття й освячення таблиці відбулося 10 серпня 2016 року. Пам’ятну дошку встановили на будинку,  в якому жив і працював Роман Лубківський, по вул. Соломії Крушельницької у м. Львові.

У заході також взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації, духовенства, рідні і знайомі відомого українського поета.

«Сьогодні виповнилося 75 років від дня народження видатного громадського і культурного діяча, Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча культури України, Надзвичайного і Повноважного посла України, письменника, поета, і, зрештою, великого українця Романа Лубківського, – звернувся до присутніх Народний артист України Богдан Козак. – У знак великої вдячності за його діяльність, ми вшановуємо постать Романа Лубківського відкриттям меморіальної таблиці на будинку, в якому він мешкав, де вирувало творче життя, в якому народжувалися мистецькі проекти і державницькі ідеї, спрямовані на розвиток і зміцнення України».

У заході з нагоди відкриття меморіальної таблиці Роману Лубківському взяв участь настоятель Собору св. Юра, о. Роман Кравченко, який здійснив благословення пам’ятної дошки.

«Сьогодні зроблено перший крок сердечного пошанування пам’яті великого українця, поета, публіциста, громадського і політичного діяча Романа Лубківського, – звернувся до присутніх Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник. – Роман Мар’янович був організатором й ініціатором багатьох проектів, які сприяли об’єднанню і розбудові Української держави. Він завжди був там, де вирішувалося питання про українську людину й українську ідею», – сказав Володимир Петрович.

Ректор Університету також відзначив не пересічність особистості Романа Лубківського і його вагомий внесок у розвиток Університету і факультету міжнародних відносин зокрема.

Від імені родини Романа Лубківського син поета Данило Лубківський висловив слова вдячності львівській громаді за ініціативу вшанування пам’яті батька.

«Для нас це зворушливий знак уваги і поваги до нашого батька. Особливим є те, що у відкритті меморіальної таблиці взяли участь настоятелі церков Святого Юра та Святого Духа – обидва храми займали особливе місце у серці Романа Лубківського, на горизонті його мислення і його ставлення до справи духовної, культурної і національної», – зазначив Данило Лубківський.

Також син Романа Любківського подякував представникам місцевої влади, зокрема, голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці, директору Департаменту з питань культури, національностей та релігії Львівської обласної державної адміністрації Христині Береговській і всім, хто доклав зусиль до відкриття меморіальної таблиці. «Завдяки їхній небайдужості сьогодні Роман Лубківський повертається до свого дому. Також, висловлюю слова вдячності творчим людям, чиє горіння і талант дозволили нам повернути такий впізнаваний і непростий образ батька на стіни цього дому – художник Любомир Медвідь і скульптор Іван Микитюк змогли досконало і точно передати настрій турботи, іронії, любові, небайдужості і нагадування нам про те, як можна жити».