Ректор Володимир Мельник зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсеном

25 листопада 2019 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. Під час перебування в Університеті французький дипломат зустрівся з Ректором ЛНУ ім. Івана Франка, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. У зустрічі також взяли участь директор Французького Альянсу Ніколя Фасіно, декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський, в.о. декана факультету іноземних мов Ганна Кость і начальник науково-дослідної частини Юрій Плевачук.

Візит Етьєна де Понсена до Львова став першим на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні. А відтак, під час діалогу йшлося про численні ініціативи французького посольства, до яких долучається Львівський університет, та шляхи подальшої співпраці між установами.

«Це мій перший офіційний візит до Львова і я не міг не відвідати ваш престижний Університет. Щиро дякую науковцям Львівського університету за активну працю у підтримці франкофонії в Україні і переконаний, що подальша взаємодія між Львівським університетом та Посольством Франції буде плідною і принесе велику користь і Франції, й Україні», – наголосив Етьєн де Понсен.

Ректор Володимир Мельник висловив вдячність французькому дипломатові за зацікавлення Львівським університетом і за підтримку, яку надає Франція Україні.

«Львівський університет і Посольство Франції в Україні завжди мали дуже хорошу співпраці і впевнений, що такою вона буде і надалі. Адже серед студентської молоді простежується велике зацікавлення французькою мовою і культурою. Університет завжди відкритий до освітньої, наукової та культурної співпраці із французькими колегами», – наголосив Володимир Мельник.

Надалі сторони обговорили конкретні напрями співпраці, серед яких – спільні ініціативи, спрямовані на розвиток франкофонії в Україні, перспективи наукової та академічної взаємодії між Львівським університетом та французькими освітніми, культурними й науковими установами.

Серед іншого Етьєн де Понсен закликав Львівський університет долучитися до проведення у Львові Міжнародного франкомовного колоквіуму «Мови, науки та практики».          Представники Львівського університету радо відгукнулися на таку пропозицію. Зокрема, Ректор Володимир Мельник акцентував, що такі заходи є надзвичайно корисними і для студентів, і для викладачів Університету, а відтак, ЛНУ ім. Івана Франка готовий брати участь в організації колоквіуму.