Ректор Володимир Мельник поспілкувався із Надзвичайним і Повноважним Послом України у США Оксаною Маркаровою

13 червня 2022 року відбулася зустріч Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника з Надзвичайним і Повноважним Послом України у США Оксаною Маркаровою. Бесіда відбулася у дистанційному форматі з використанням платформи ZOOM. Участь у зустрічі також взяв проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник.

Ректор Володимир Мельник висловив вдячність українській дипломатці за надактивну та результативну роботу Посла України у Сполучених Штатах Америки і запросив Оксану Маркарову відвідати Львівський університет. «Ми прагнемо всіма силами допомагати Збройним силам України та працювати задля наближення нашої перемоги. Але разом з тим ми добре розуміємо, що маємо відповідальність перед студентами, перед наукою і перед майбутнім Української Держави, яка обов’язково здобуде перемогу у війні проти агресора», – зазначив Ректор та детально розповів про активну діяльність ЛНУ ім. Івана Франка в умовах повномасштабного вторгнення, поділився успіхами й досягненнями Університету, акцентувавши увагу на плідній науковій та освітній діяльності.

Під час зустрічі Володимир Мельник та Оксана Маркарова обговорили низку стратегічних питань, серед яких пріоритетне значення мали перспектива налагодження активної співпраці Львівського університету із американськими закладами вищої освіти, а також координація зусиль, спрямованих на поглиблення дружніх взаємовідносин України та США.

Зі свого боку Оксана Маркарова запевнила у підтримці Посольством України у США актуальних ініціатив Львівського університету, спрямованих на відновлення історичної справедливості, популяризацію України у світі та інтеграцію нашої держави у світове науково-дослідне співтовариство. Зокрема, йшлося про перспективу організації спільних заходів Львівського університету та закладів вищої освіти США, які б сприяли зародженню історичного  наукового дискурсу і розвінчуванню міфів російської пропаганди. В цьому контексті сторони також поділилися власним досвідом боротьби із осередками «руського міра» на території США та країн Європи.

Важливим етапом зустрічі став анонс роботи Фундації Львівського університету, яка працюватиме на території Сполучених Штатів Америки. Ректор Володимир Мельник поділився перспективними проєктами, які планує реалізовувати Львівський університет у тому числі за допомогою Фундації та одержав підтримку Оксани Макарової.

«Всі Українці знають, що таке Львівський університет. Всі мріють навчатися у Львівському університеті. Ви можете розраховувати на нас, адже ми готові поділитися досвідом та допомогти із реалізацією Ваших ініціатив. Я дякую, що Ви звертаєтесь до нас і залучаєте Посольство до спільної роботи. З нашого боку я вже чітко бачу напрямки, в яких ми можемо працювати», – підкреслила Оксана Маркарова та дала низку порад щодо реалізації проєктів Львівського університету.

Під час розмови сторони узгодили низку робочих й організаційних нюансів та обговорили напрями потенційної спільної роботи, які включають в себе організацію різних рівнів співпраці ЛНУ ім. Івана Франка з університетами Сполучених Штатів Америки та налагодження контактів із американським бізнесом й дослідними центрами.

На завершення зустрічі Володимир Петрович запевнив Оксану Маркарову, що Львівський університет – надійний партнер Посольства України у США та подякував за конструктивну розмову.

Натомість Оксана Маркарова подякувала Ректору та академічній спільноті Львівського національного університету імені Івана Франка за ініціативність і висловила віру, що співпраця буде результативною і сприятиме динамічному розвитку України.