Ректор Володимир Мельник поспілкувався із Надзвичайним і Повноважним Послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком

11 травня 2022 року відбулася зустріч Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком. Бесіда відбулася у дистанційному форматі з використанням платформи ZOOM. Участь у зустрічі також взяв проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник.

Ректор Володимир Мельник висловив вдячність українському дипломату за вагомий внесок у процес консолідації британського суспільства довкола питання протидії російському агресору та надання Великою Британією  всебічної підтримки і допомоги Україні. Звертаючись до Надзвичайного і Повноважного Посла, Ректор підкреслив, що така позиція Великобританії існує у тому числі й завдяки зусиллям Посольства України й особистій позиції Вадима Пристайка. «Сьогодні існує два фронти – військовий та дипломатичний. Робота на кожному із них важлива, тож щиро дякуємо Вам за працю, а Великій Британії – за підтримку України на всіх фронтах», – зазначив Володимир Мельник.

Під час зустрічі Володимир Мельник та Вадим Пристайко обговорили перспективи налагодження активної співпраці Львівського університету із британськими освітніми та науковими установами, а також координацію зусиль спрямованих на поглиблення дружніх взаємовідносин України та Великої Британії.

Надзвичайний і Повноважний Посол Вадим Пристайко підкреслив, що Львівський університет є одним із найвідоміших в Україні, відтак не потребує зайвої реклами, проте важливим є налагодження академічної співпраці з британськими колегами задля розширення горизонтів для навчання та підвищення кваліфікації українських студентів. А відтак, Посол України у Великобританії запропонував допомогу Посольства у налагодженні механізмів проходження практик студентів Львівського університету у дипломатичних та інших установах.

Також Вадим Пристайко запевнив у повній підтримці Посольством України у Великій Британії освітніх, наукових та культурних ініціатив Львівського університету, спрямованих на популяризацію України у світі та інтеграцію нашої держави у світове академічне співтовариство.

Окреслюючи здобутки Львівського університету на міжнародному рівні, Ректор Володимир Мельник зазначив, що нещодавно відбулася церемонія підписання Меморандуму, згідно з яким Львівський національний університет імені Івана Франка став асоційованим (стратегічним) партнером Альянсу європейських університетів EC2U. «Наш Університет – є одним із найдавніших класичних європейських університетів. Цей вимір класичності Університет зберігає досі, водночас залишаючись у тренді сучасних вимог до освітнього процесу», – підсумував Ректор, додавши, що в особі Львівського університету Посольство України у Великобританії має надійного партнера.

Натомість Вадим Пристайко подякував Ректору та академічній спільноті Львівського національного університету імені Івана Франка за тверду позицію і висловив сподівання на якнайшвидшу «живу» зустріч у Львівському університеті – на території вже мирної України.