Ректор Володимир Мельник поспілкувався із представниками Посольства Казахстану в Україні

19 лютого 2021 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідали представники Посольства Республіки Казахстан в Україні: радник-посланник Токтар Ігембаєв, радник Арнур Танбай, Почесний Консул Казахстану у Львові Галина Маслюк і помічниця Почесного консула Вікторія Бучко. Під час перебування в Університеті дипломати зустрілися з Ректором Володимиром Мельником, першим проректором Андрієм Гукалюком та керівницею відділу міжнародних зв’язків Любов’ю Чапляк.

Під час зустрічі, ініційованої казахськими колегами, ішлося про перспективи поглиблення академічної та культурної взаємодії між ЛНУ ім. Івана Франка та закладами вищої освіти Казахстану. Зокрема, представники Посольства пропонують підписання меморандуму про співпрацю між Львівським університетом та Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова.

Окрім того, дипломати запропонували вже у березні цього року організувати у Львівському університеті фотовиставку, присвячену сучасному життю Казахстану, а також провести презентацію перекладу українською мовою праці «Шакарім», у якій викладено цілісний життєпис Шакаріма Кудайбердієва –  племінника великого поета та мислителя казахської землі  Абая. Автором книги є ректор Євразійського національного університету ім. Л.М. Гумільова Єрлан Сидиков.

За словами казахських дипломатів, поглиблення співпраці між Львівським університетом та інтелектуальним середовищем Казахстану є вкрай важливим, адже така взаємодія сприяє налагодженню продуктивних міждержавних відносин. Зокрема, дипломати висловили зацікавлення у тому, щоб молодь з Казахстану здобувала освіту в ЛНУ ім. Івана Франка.

Ректор Володимир Мельник зазначив, що Львівський університет завжди відкритий для співпраці, спрямованої на розширення освітньої, наукової та культурної співпраці України з дружніми державами. Крім того, Ректор відзначив, що іноземці, які прагнуть навчатися в ЛНУ ім. Івана Франка, мають для цього якомога сприятливіші умови, зокрема й тому, що методика викладання української мови як іноземної у Львівському університеті є однією із найефективніших у нашій державі.