Ректор Володимир Мельник та доцент Святослав Літинський обговорили розвиток волонтерського руху в Україні

20 вересня 2022 року Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та доцент кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики Святослав Літинський обмінялися думками щодо розвитку та підтримки волонтерського руху в Україні. У зустрічі також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек та голова Первинної профспілкової організації студентів Університету Микола Спересенко.

Під час зустрічі йшлося про численні волонтерські ініціативи університетської спільноти та, зокрема, Святослава Літинського – громадського діяча й одного з найактивніших львівських волонтерів. Святослав Володимирович поділився судженнями щодо викликів, які упродовж останнього часу почали виникати на шляху розвитку волонтерського руху. Серед них найбільш гострі – це порушення кримінальних проваджень, пов’язаних із волонтерською діяльністю. За словами Святослава Літинського, така ситуація гальмує роботу волонтерів, а отже ставить під загрозу обороноздатність України.

Ректор Володимир Мельник наголосив, що Львівський університет, у якому функціонують потужні волонтерські осередки, всецільно підтримує волонтерський рух, спрямований на зміцнення обороноздатності України та нашу перемогу над російським агресором. Особливо Володимир Петрович відзначив ініціативи працівників Львівського університету, які від початку повномасштабного російського вторгнення допомагають Збройним силам України, внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від війни. За словами Ректора, університетська спільнота завжди готова підтримувати своїх колег-волонтерів, зокрема, надавати юридичний супровід у разі виникнення таких потреб.

«Ми повністю підтримуємо наших волонтерів, адже розуміємо, що своєю допомогою фронту вони сприяють нашій перемозі над російським агресором. Святослав Літинський є яскравим представником волонтерського руху, одним із тих, чия доброчесність ні в кого не викликає жодного сумніву», – наголосив після зустрічі Володимир Мельник.

Нагадаємо, що з перших днів російського вторгнення, Святослав Літинський разом з командою однодумців займаються ввезенням автомобілів для Збройних сил України. Ще станом на початок вересня, Святославові Володимировичу разом із колегами вдалося доставити військовим понад 250 автомобілів, які наближають перемогу України у боротьбі з російським агресором. Усі авто команда максимально укомплектовує адресними передачами для наших військових, медиків та волонтерів. Про усі витрати Святослав Літинський регулярно звітував у соцмережах.

8 вересня поліція провела обшук у квартирі Святослава Літинського. Як згодом зв’язувалося, Святославові Володимировичу жодних звинувачень не висувають, натомість він фігурує в одній зі справ як свідок.

Також Святослав Літинський відомий своїми ініціативами, спрямованими на захист української мови. Так, від 2012 року він через судові позови обстоює українську мову, якщо є порушення чинного законодавства. Саме Святослав Володимирович був першим громадянином України, який отримав внутрішній паспорт без російськомовної сторінки, виборов необхідність маркувати побутову та електронну техніку іноземних компаній українською мовою.