Ректор Володимир Мельник зустрівся із Генеральним Консулом Польщі у Львові Елізою Дзвонкєвіч

10 травня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Під час перебування в ЛНУ ім. Івана Франка польська дипломатка відвідала Музей історії Університету та поспілкувалася з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником і проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником.

Привітавши Елізу Дзвонкєвіч у Львівському університеті, Володимир Мельник подякував гості за підтримку, яку надає Польща та весь польський народ Україні у важкі для нашої держави часи.

«У Вашій особі ми висловлюємо щиру вдячність і прихильність усьому польському народові та Польській державі, які надають Україні та усім українцям всецільну підтримку і допомогу – моральну, економічну, політичну, культурницьку та військову. Ми відчуваємо наскільки щирою є ця допомога. Для нас це дуже важливо, особливо у нинішній час цивілізаційних розломів, які ми бачимо не тільки у контексті російської агресії, а у самому просторі Європейського Союзу. Тому нам приємно, що засадничі загальнолюдські цінності та їхнє розуміння польським й українським народами збігаються, а отже ми маємо великі перспективи разом творити європейський культурний та інтелектуальний простір», – наголосив Володимир Мельник, після чого відзначив Генерального Консула Республіки Польща подякою «за вагомий особистий внесок у налагодження польсько-української академічної співпраці та сприяння у реалізації освітніх, культурних та наукових ініціатив Львівського університету.

Еліза Дзвонкєвіч підтвердила слова Ректора щодо щирої допомоги польського народу українцям, зазначивши, що Польща повністю поділяє біль України.

«Ми усвідомлюємо, що розв’язана росією війна є боротьбою не лише проти України. Це війна росії проти наших спільних цінностей. І ми переконані, що світ не повинен більше допускати помилок ІІ Світової війни, а отже має застосовувати усі необхідні інструменти, аби прискорити перемогу України. Дякую усім українцям за героїзм і за те, що Ви захищаєте від війни також і Польщу та інші країни Європи», – зазначила Еліза Дзвонкєвіч .

Загалом під час зустрічі йшлося про продовження та поглиблення співпраці Львівського університету і Консульства Республіки Польща у Львові у таких пріоритетних напрямках, як спільні культурні, гуманітарні й освітні ініціативи, спрямовані на зміцнення дружніх партнерських взаємовідносин України і Польщі. Окремо Еліза Дзвонкєвіч  запропонувала активніше залучати студентів кафедри польської філології до викладання польської мови у львівських школах.

«Зараз ми дуже чітко бачимо те, у чому і так були впевнені: Польща та Україна –  це дружні народи. І нам треба вміти постійно вести діалог, долати усі труднощі і бути разом. росія вміє розділяти, але ми повинні єднатися задля мирного й успішного життя у єдиному європейському просторі», – наголосила Еліза Дзвонкєвіч.

Ректор Володимир Мельник висловив переконання, що поглиблення співпраці Львівського університету із польськими культурними, освітніми та науковими установами є одним із інструментів розвитку Львівського університету, а також дієвим способом активнішої інтеграції України у всі аспекти європейського академічного простору, невід’ємною частино якого Львівський університет та Україна були завжди і залишаються нині.