Ректор Володимир Мельник зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Арадом Бенкьо

27 вересня 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Арад Бенкьо. Під час перебування в Університеті австрійський дипломат зустрівся з Ректором, академіком НАН України, професором Володимиром Мельником. На зустрічі також були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, директор Австрійського бюро кооперації у Львові Андреас Веннінгер, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський та керівниця сектору супроводу проєктів відділу міжнародних зв’язків Оксана Мольдерф.

Під час діалогу Володимира Мельника та Арада Бенкьо йшлося про поглиблення партнерських зав’язків між Львівським університетом та науково-освітніми й іншими академічними структурами Австрії.

Насамперед Ректор подякував Послу за підтримку Австрією України у складний час повномасштабної війни, а також наголосив на вже наявній тісній співпраці Університету з австрійськими ЗВО. «Австрійський період в історії Університету був надзвичайно важливим і заклав основу формування того академічного духу і цінностей, які зараз притаманні ЛНУ ім. Івана Франка. Втім мова не лише про давнину: і зараз Львівський університет налагоджує тісне та результативне партнерство із закладами освіти Австрії, а також маємо добрі взаємозв’язки із Австрійським бюро кооперації у Львові. Наш Університет зацікавлений у широких контекстах вивчення німецької мови, пізнання і поширення австрійської культури, розвитку німецькомовних студій на основі співпраці з австрійськими університетами», – підкреслив Володимир Мельник та розповів гостям про структуру Львівського університету, його діяльність в умовах повномасштабної війни, переорієнтацію наукової роботи на нові пріоритетні завдання тощо.

Арад Бенкьо зазначив, що йому комфортно перебувати у Львові та в Університеті вже хоча б завдяки архітектурі будівель, що нагадує йому про Австрію, та академічному духові, який панує в Університеті. «Моїм завданням як Посла є сприяння взаєморозумінню між Україною та Австрією, допомога у налагодженні доброго партнерства між організаціями та структурами обох держав, відтак, я готовий зробити все можливе, аби Львівський університет і надалі укріплював чинні та налагоджував нові зв’язки із австрійськими ЗВО. Також дякую Університету за співпрацю з Австрійським бюро кооперації у Львові та закладами освіти моєї держави, адже я переконаний, що академічна співпраця є важливими і в певному сенсі першими дверима між країнами», – акцентував Арад Бенкьо.

Також під час розмови Ректор розповів гостям про проєкти, які Університет здійснює у соціальній сфері, зокрема,  створення умов для реабілітації ветеранів війни на базі спорткомплексу Університету, а також наголосив на тому, що в ЛНУ ім. Івана Франка є сім наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

Під час перебування в Університеті почесні гості також відвідали Музей історії Університету та взяли участь у ХХХІ Міжнародній науковій конференції Асоціації українських германістів «Долаючи кордони за допомогою німецької мови (Mit deutscher Sprache Grenzen überwinde)».

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото