13 квітня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг. Під час перебування в Університеті шведський дипломат зустрівся з Ректором професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником, керівницею Центру країн Північної Європи Маріанною Гладиш, а також провів діалог зі студентською молоддю з закладів вищої освіти України, що безпосередньо постраждали від російської агресії.
Під час зустрічі Ректора Володимира Мельника та Посла Швеції Тобіаса Тиберга йшлося про продовження співпраці між Львівським університетом та освітніми, науковими й культурними установами Швеції, а також про конкретні гуманітарні ініціативи, спрямовані на подолання наслідків російського вторгнення на територію України.
Привітавши шведського дипломата у Львівському університеті, Володимир Мельник подякував за однозначну політичну та економічну підтримку України у боротьбі з російським агресором, яку здійснює Швеція від 24 лютого і до сьогодні. Ректор наголосив, що повномасштабне вторгнення росії в Україну дозволило кожному українцю зрозуміти хто є справжнім надійним партнером і відданим другом України.
«Для нас вкрай важливо розуміти, що у боротьбі з російським агресором ми не одинокі. І дуже приємно, що Швеція задекларувала свою повну підтримку Україні і неухильно дотримується цієї позиції, допомагаючи нам у боротьбі з російським агресором. Ваша країна зараз доводить, що Швеція завжди перебуває на стороні свободи та демократії!», – наголосив Володимир Мельник і детально розповів про гуманітарні ініціативи, які реалізовує колектив Львівського університет від початку повномасштабного російського вторгнення.
Окрему увагу Ректор закцентував на тому, що упродовж усього періоду повномасштабної війни Львівський університет прийняв понад 2 тисячі внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких – молодь закладів вищої освіти, які розташовані у зоні бойових дій.
Тобіас Тиберг, подякувавши за можливість відвідати Львівський університет, відзначив вагомість тієї допомоги, яку надає ЛНУ ім. Івана Франка у процесі подолання суспільних наслідків російського вторгнення на територію України.
«Дуже важливо, що ви підтримуєте студентів інших університетів України. Ми розуміємо наскільки важливо Україні зараз продовжувати освітній процес, наукові дослідження та відновлювати економіку. Переконаний, що співпраця вашого Університету зі шведськими інституціями буде продовжуватися і приноситиме реальну користь українському суспільству», – зазначив Тобіас Тиберг.
Після зустрічі з керівництвом Університету Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні провів відвертий діалог зі студентами Львівського університету та молоддю із закладів вищої освіти зі східної частини України, яка через бойові дії зараз навчається в Університеті і проживає у гуртожитках ЛНУ ім. Івана Франка.
Студенти, зокрема, розповіли про те як переїхали зі своїх міст до Львова і про допомогу, яку надав Львівський університет із поселенням та іншими потребами.
Студенти Львівського університету також ознайомили дипломата із ініціативами, спрямованими на допомогу тимчасово переміщеним особам та безпосередньо Збройним силам України. Крім того, університетська молодь звернулася із проханням до Надзвичайного та Повноважного Посла Швеції в Україні щодо можливості сприяння будівництва студентського гуртожитку. Особливої актуальності, за словами студентів, це питання набуває у контексті допомоги внутрішньо переміщеним особам та збільшення охочих переводитись на навчання саме до Львівського університету.