Ректор Володимир Мельник зустрівся з мером Фрайбурга Мартіном Горном

17 червня 2022 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідала делегація німецького міста Фрайбург на чолі із мером міста  Мартіном Горном. В рамках перебування в Університеті німецькі гості завітали до Музею історії Університету і поспілкувалися з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергієм Різником, очільницею Студентського уряду Ангеліною Бережненко і деканом факультету іноземних мов Любомиром Бораковським.  Участь у зустрічі взяв також заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Під час зустрічі Володимир Мельник та Мартін Горн обговорили питання допомоги громадянам України, які змушені були покинути рідні домівки через варварське вторгнення Росії на територію України, а також детально розповіли одне одному про історію, досягнення та особливості очолюваних ними структур. Окрім того, йшлося про перспективи налагодження співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та мерією Фрайбурга задля реалізації спільних освітніх, культурних, просвітницьких та інфраструктурних ініціатив.

Привітавши Мартіна Горна в Університеті, Ректор Володимир Мельник  висловив вдячність німецькому народові за підтримку України у боротьбі проти російського агресора і наголосив, що українці завжди цінуватимуть і пам’ятатимуть дієві кроки своїх стратегічних партнерів.

«На Вашому прикладі ми чітко бачимо як цивілізоване європейське суспільство реагує на варварство росіян. Ми відчуваємо повну підтримку громадян Німеччини і це зворушує нас до глибини душі та вселяє непереборну віру в те, що ми обов’язково переможемо, що світло подолає темряву», – зазначив Володимир Мельник.

Також Ректор розповів про низку волонтерських ініціатив Львівського університету, спрямованих і на допомогу внутрішньо переміщеним громадянам України, і на підтримку Збройних сил України. За словами Володимира Петровича, від початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну Львівський університет прихистив декілька тисяч громадян України, які змушені були полишити свої домівки через війну.

Мартін Горн також висловив вдячність за можливість побувати у «такому сучасному і величному Університеті», зазначивши, що про високий авторитет Львівського університету у Європі свідчить і те, що свого часу за програмою обмінів він також проходив стажування на факультеті міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка. Окремо очільник Фрайбурга  розповів про допомогу, яку надає громада його міста  українцям, постраждалим від війни.

«Ми маємо надзвичайно плідну співпрацю зі Львовом на різних рівнях. І в умовах війни  громада нашого міста є солідарною з українцями та всіляко намагається допомогти. Зокрема, ми започаткували фонд, діяльність якого спрямована у тому числі на допомогу вимушено переміщеним громадянам України», – розповів Мартін Горн.

Під час діалогу Мартін Горн висловив ініціативу поглиблювати співпрацю з Львівським університетом, а відтак запросив представників ЛНУ ім. Івана Франка відвідати Фрайбург для налагодження більш тісних контактів із представниками академічного, наукового і культурного середовищ. Крім того, мер Фрайбурга зазначив, що готовий сприяти співпраці Львівського університету із потенційними інвесторами та представниками бізнес-сфери його регіону.

На завершення сторони домовилися продовжувати комунікацію для окреслення більш чітких кроків подальшої співпраці.

Нагадаємо, що Фрайбург є одним із офіційних міст-партнерів Львова. Громада міста активно підтримує Україну у боротьбі з російським агресором. У травні цього року Львівський університет підписав договір про співпрацю з одним із найдавніших і найвідоміших закладів вищої освіти Німеччини – Фрайбурзьким університетом Альберта-Людвіга.