Рік французької мови в Україні: Марафон франкофонії-2019

Французька мова – третя за популярністю іноземна мова, яку вивчають в Україні. Милозвучна, вишукана мова дипломатії і моди, елегантності та любові. Третій рік поспіль 20 березня, коли у світі відзначають міжнародний День франкофонії, студенти факультету іноземних мов та інших навчальних закладів, які вивчають французьку як основну і другу іноземну мову, а також студенти неспеціальних факультетів стали активними учасниками Марафону франкофонії, влаштованого Посольством Франції в Україні в межах угоди про співпрацю Університету та «Альянс Франсез» міста Львова.

Цього року, за словами президента «Альянс Франсез», директора Наукової бібліотеки Львівського університету Василя Кметя, Марафон об’єднав понад 60 студентів, поціновувачів французької мови. Географія конкурсу розширилася до 12 міст України. Впродовж дня команди франкомовних «атлетів» виконували спільне завдання: у формі гри пройти навчальний «марафон», який чергував письмо, гру, усне та письмове висловлювання, дебати.

Тематика цьогорічного Марафону, що відбувався під егідою ГО «Альянс Франсез» міста Львова (директор – Ніколя Фасіно), стосувалася мотивації вивчення французької, причин і переваг її опанування. Стажерки з Франції Клемантін Восель і Клер Віо, а також викладачі кафедри французької філології Наталія Миколаєвич-Джуман і Ярина Стецько супроводжували й підтримували студентів протягом усього дня випробовувань. І ті не підвели, показавши добрі знання з французької мови та культури Франції.

Захід дав змогу студентам проявити себе у різних творчих завданнях: створення відеороликів, проектна робота, малюнок на задану тематику, інтерактивна вікторина. І все це з метою популяризації вивчення французької мови та культури. Команда Львова посіла третє місце в інтерактивній вікторині серед 12 учасників, і ми впевнено крокуємо до наступних перемог!