18 травня 2020 року на фізичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу Міжнародна наукова конференція студентів і молодих науковців з теоретичної та експериментальної фізики “ЕВРИКА-2021”. Організаторами заходу є фізичний факультет і факультет електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, конференція відбувається в онлайн-форматі за допомогою платформи «Zoom».

Вітальним словом роботу конференції відкрив в.о. декана фізичного факультету, доцент Ярослав Чорнодольський, який відзначив, що захід є доброю традицією та важливою складовою наукового життя фізичного факультету. Щороку близько 100 студентів та аспірантів мають змогу долучитися до обговорення сучасних проблем теоретичної та експериментальної фізики.

Окрім молодих науковців з ЛНУ ім. Івана Франка, участь у конференції беруть студенти та аспіранти із низки відомих закладів вищої освіти Києва, Львова, Запоріжжя, Харкова, Дніпра, Івано-Франківська, Одеси, Сум, Ужгорода, Черкас, а також представники закордонних наукових установ, серед яких: Університет ім. Я.Длугоша (Польща), Університет м. Тарту (Естонія), Університет провінції Альберта (Канада), Алгарвський університет (Португалія), Національний політехнічний університет Вірменії (Вірменія), Технічний університет Берліна (Німеччина).

Понад 90 учасників представляють свої дослідження, які охоплюють широкий діапазон тем зі сфери теоретичної фізики, прикладної та експериментальної фізики, електроніки та інформаційних технологій.

Зокрема, науковці обговорюють проблеми квантової теорії, квантової інформатики, фізики конденсованих систем, астрофізики, методи тестування та дослідження в сучасному матеріалознавстві, технологію та інженерію наноструктурованих та сучасних матеріалів, комп’ютерну симуляцію та моделювання явищ та процесів, системи штучного інтелекту.

Детальніше із програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Після завершення наукової конференції вибрані доповіді будуть опубліковані у «Віснику Львівського університету. Серія фізична», «Журналі фізичних досліджень» та Збірнику наукових праць «Електроніка та інформаційні технології».