Розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Геотуризм: практика і досвід»

Вже вчетверте українські та іноземні дослідники представляють свої наукові доробки на Міжнародній науково-практичній конференції «Геотуризм: практика і досвід». Цьогоріч форум, який розпочав роботу 22 жовтня, відбувається через засоби відеозв’язку на базі геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Співорганізаторами традиційної конференції, яка відбувається що два роки (2014, 2016, 2018, 2020), є Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна) і Державна вища професійна школа імені Станіслава Пігоня в Кросно (Польща).

Відтак, починаючи з 2014 року, конференція об’єднує науковців, освітян і практиків туризму у галузі геотуризму, геоохорони та геоосвіти регіонів України з визначною геоспадщиною. На таких заходах представлені доповіді досвідчених науковців з міжнародним досвідом охорони і туристичного використання геоспадщини, зокрема, дослідників з України, Польщі, Румунії, Латвії, Хорватії, Литви, Білорусі.

Проблематика доповідей стосується таких актуальних тем як теоретико-методологічні і методичні засади геотуризму, комплексної характеристики геотуристичних об’єктів і пропонованих геотуристичних шляхів, історії гірництва та її популяризації, питань геоохорони й освітніх аспектів вивчення геоспадщини, інфраструктурного та інформаційного забезпечення розвитку різних форм туристично-рекреаційного використання атракцій, пов’язаних з історією Землі.

На цьогорічній міжнародній конференції «Геотуризм: практика і досвід» науковці розглядають уже традиційний спектр питань, пов’язаних з геотуристично-геоохоронною та геоосвітньою проблематикою. Більшість авторів є учасниками попередніх конференцій і демонструють нові результати в науково-практичній оцінці реальних і потенційних геотуристичних об’єктів та їх використання для рекреаційно-туристичних цілей.

Зокрема, учасники обговорюють літолого-петрографічні, палеонтологічні, геоморфологічні, геоархеологічні, мінерало-сировинні об’єкти, що репрезентують різні регіони України та інших країн, в контексті їхнього геотуристичного потенціалу. Одночасно розглядаються питання інфраструктурного забезпечення геотуризму – експозиції, музеї.

Значну увагу учасники також приділяють розробці геотуристичних шляхів, їх впровадженню в практику екскурсійної діяльності. Наскрізною темою аналізованих конференційних публікацій з геотуризму є проблематика, пов’язана з охороною цінних у науково-освітньому аспекті об’єктів геоспадщини (геологічні пам’ятки і заказники). Їх також оцінювали з точки зору можливостей використання для геотуристичних цілей.

Геотуризм, як форма переважно пізнавального туризму, у багатьох статтях розглядається як важливий елемент інших рекреаційно-туристичних занять (індустріального, міського, екологічного й активного туризму). Одночасно акцентовано на нових формах геотуристичних занять (наприклад, геокешинг), організаційних утвореннях геотуризму (геопарки) та нових технологіях презентації геотуристичних об’єктів (3D-технології) і геотуристичних продуктах.

Крім того, учасники зібрання традиційно розглянули питання геоосвіти як складової геотуризму. Зокрема, висвітлено особливості організації навчальних практик для майбутніх фахівців у галузі наук про Землю, популяризації серед населення об’єктів геоспадщини, а також гендерні питання у підготовці геологів. Значно розширили тематику IV Міжнародної конференції «Геотуризм: практика і досвід» публікації, які стосуються різних аспектів рекреації і туризму – естетичної привабливості об’єктів геоспадщини і ландшафтів та їх використання для посилення культурного і подієвого туризму.

Цьогоріч, крім активних учасників конференції, які підключені до засідань через програму відеоконференцій Zoom, охочі мають змогу дивитися засідання в онлайн-режимі за посиланням.

Триватиме конференція до 24 жовтня 2020 року.